0 0
Read Time:51 Second

Попри погрози Росії Литва готова направити своїх солдатів до України, але не для участі у бойових діях. Про це сказала очільниця литовського уряду Інґріда Шимоніте в інтерв’ю Financial Times.

За словами прем’єрки, парламент країни схвалив рішення про відправку литовського контингенту до України з навчальною місією. Водночас Інґріда Шимоніте відзначила, що українська влада не зверталася до них з відповідним запитом.

Прем’єрка впевнена, що Кремль розцінить це як провокацію. Однак якщо зважати на реакцію Росії, то тоді неможливо буде нічого відправити. Хронічні погрози – це вже традиційний формат спілкування Москви з оточуючими. Саме Росія кожні два тижні погрожує когось бомбити ядеркою, відзначила Інґріда Шимоніте.

Вона впевнена, що Росія під час оголошених нею навчань з застосуванням тактичної ядерної зброї не наважиться цю зброю застосувати. Москві доведеться утриматися через ризик забруднення радіацією російської території.

«Здебільшого вітри дмуть із заходу на схід», – сказала Інґріда Шимоніте.

Вона додала, що громадянам України призовного віку, що знайшли притулок у Литві, не загрожує депортація. Вони, як і інші категорії українців перебувають під захистом Євросоюзу до березня 2025 року.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *