Андрей Бабіш. Фото: rbc.uaАндрей Бабіш. Фото: rbc.ua
0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

Експрем’єр Чехії Андрей Бабіш не зміг скасувати звинувачення в тому, що він був агентом таємної поліції Чехословаччини за часів комуністичного режиму. Конституційний суд Словаччини підтвердив рішення попередніх судів, які відхилили позов колишнього чиновника до Інституту національної пам’яті. Про це повідомляє агентство AP.

Інститут нацпам’яті є державною установою, яка займається дослідженням і документуванням злочинів тоталітарних режимів в Чехословаччині. Він також зберігає архіви таємної поліції, які були передані Словаччині після розпаду Чехословаччини на дві окремі держави в 1993 році.

За даними Інституту, Бабіш був зареєстрований як агент під псевдонімом “Бурес” з 1982 року. Сам він заперечує ці звинувачення і стверджує, що його підпис був сфальсифікований.

Бабіш подав до суду на Інститут національної пам’яті, вимагаючи визнати його невинним і видалити його ім’я з реєстру агентів. Однак суди різних інстанцій відхилили його претензії, вважаючи, що докази, які надав Інститут, є достатніми і достовірними. Останнім словом у цій справі було рішення Конституційного суду Словаччини, яке було оприлюднено 1 лютого 2024 року.

Ця справа мала негативний вплив на політичну кар’єру Бабіша, який народився у Словаччині, але живе і працює в Чехії. Він очолював популістський рух ANO, який переміг на парламентських виборах 2017 року, але не зміг сформувати стабільну коаліцію.

У 2021 році його партія програла вибори, і він опинився в опозиції. Бабіш також намагався стати президентом Чехії, але програв у другому турі Петру Павелу, колишньому голові військового комітету НАТО.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *