Польща назвала умову для передачі Україні винищувачів МІГ

В польському уряді фактично визнали, що Польща передасть Україні обіцяні винищувачі МІГ-29 тоді, коли це відповідатиме її стратегічним інтересам.

Позицію Варшави оприлюднив заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик в інтерв’ю Radio ZET.

Посадовець підтвердив, що чинний уряд Польщі не передав Україні МІГи і пояснив, чому процес загальмував.

За словами Томчика, Польща зацікавлена в українських безпілотних технологіях і наразі веде переговори з Києвом щодо доступу до них.

«Ми домовилися з українською стороною про передачу технологій. Якщо це буде завершено, справа буде успішною. Діалог триває», – сказав польський урядовець.

Він додав, що від результатів домовленостей залежить, яке рішення – позитивне чи негативне – ухвалить Варшава щодо передачі винищувачів.

«Поляки чітко дали зрозуміти, що, оскільки ми нарощуємо наші можливості з безпілотників, ми хотіли б мати можливість їх використовувати, і ми передамо обладнання, якщо угода буде завершена», – наголосив Томчик.

МІГи для України

Від початку повномасштабної війни Польща передала Україні 14 радянських винищувачів МІГ-29.

У грудні 2025 року Збройні сили Польщі повідомили, що готові передати Україні старі МіГ-29, бо отримають від США сучасніші винищувачі F-35. Пізніше Варшава уточнила, що йдеться про передачу партії до 9 радянських винищувачів.

Посол України в Польщі Василь Боднар наприкінці минулого підтвердив, що Варшава може отримати безпілотники українського виробництва в обмін на передачу своїх винищувачів МіГ-29 Києву.

Останнє