У скільки Пентагону обійшлася війна в Ірані: оцінка аналітиків

Згідно з попередніми даними Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), війна на території Ірану обійшлась Сполученим Штатам Америки (США) у близько 40 мільярдів доларів. 

Про це повідомляє CNN. 

Згідно з попередніми даними, які планує опублікувати CSIS, оцінка у 40 мільярдів доларів охоплює витрати на боєприпаси, знищену техніку та збитки, завдані військовим базам. 

Водночас до суми не включили оперативні витрати, які вже були передбачені в бюджеті Міністерства оборони США на 2026 фінансовий рік. Останній, як розповів старший радник CSIS Марк Кансіан, перевищує 1 трильйон доларів.

Основне фінансове навантаження від війни припало саме на Пентагон. Водночас, за попередніми оцінками CSIS, іншим відомствам, зокрема Міністерству внутрішньої безпеки та Міністерству у справах ветеранів, конфлікт коштував близько 1 мільярда доларів.

Зростання ціни для звичайних споживачів

Для американських споживачів війна позначилася, своєю чергою, на цінах на пальне. Середня вартість бензину в країні зросла з менш ніж 3 доларів за галон до понад 4 доларів протягом основної фази війни.

За даними системи відстеження витрат на енергоносії, яку розробив Університет Брауна, американські домогосподарства витратили більш ніж на 253 долари більше, ніж заплатили б без війни. 

Водночас річна інфляція вперше за 3 роки перевищила 4%. Нині ж ціни зростають швидше, ніж середня зарплата американців протягом минулого року. Тобто у квітні та травні інфляція фактично нівелювала підвищення зарплат.

Зокрема постачання нафти з Близького Сходу не відбувається вже майже 4 місяці. Загалом, за даними Kpler, під час війни світовий ринок втратив 1,15 мільярда барелів нафти. 

Війна в Ірані

28 лютого США та Ізраїль розпочали військову операцію проти Ірану після загострення навколо ядерної програми Тегерана та провалу попередніх домовленостей. У відповідь іранська сторона заблокувала судноплавство в Ормузькій протоці, що вплинуло на світові ціни на нафту. 

18 червня стало відомо, що Вашингтон та Тегеран підписали меморандум про взаєморозуміння, який спрямований на завершення війни на Близькому Сході.

Останнє