З законопроєкту можуть вилучити норму про демобілізаціюОлексій Гончаренко / Фото: dumskaya.net
0 0
Read Time:1 Minute, 13 Second

Україна знову перебуває на перехресті важливих рішень, пов’язаних із законодавством про мобілізацію. Кабмін ще не вніс до ВРУ новий законопроєкт, але вже активно обговорюється його зміст, який може серйозно вплинути на права військовослужбовців.

З цього проєкту може бути виключена норма, яка гарантує право військовослужбовця на демобілізацію після 36 місяців служби. Відповідну інформацію повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, нардеп від “Європейської Солідарності”.

У своїй заяві він наголошує, що видалення цієї норми неприпустиме. “Люди не раби. Вони мають право на кінцевий термін служби”, – відзначив Гончаренко. Він висловив стурбованість щодо прав людей, які ставлять своє життя на карту для захисту батьківщини.

Важливою є й інша його заява, де він висловлює припущення, що зміни в законопроєкті можуть бути пов’язані з майбутніми виборами.

“Якщо хтось думає, що можна всіх переграти і прибрати демобілізацію після 36 місяців служби і тоді не потрібна буде мобілізація – він помиляється”, – попереджає народний депутат.

Нагадаємо, що новий законопроєкт про мобілізацію в Україні розглядається з кількома ключовими змінами. Однією з них є включення норм, які регулюють питання відстрочки, демобілізації та обмежень проти ухилянтів. Зокрема, зазначається, що право на демобілізацію може наступити після 36 місяців служби. При цьому, враховуючи особливості фронтового життя, день на передовій рахуватиметься за два.

Україна, стикнувшись з такими важливими питаннями, має перед собою виклик – знайти баланс між потребами армії і захистом прав військовослужбовців. Це стає ще більш актуальним у світлі можливих змін у законодавстві, які можуть вплинути не тільки на політичну арену, але й на життя тих, хто служить на передовій.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *