Слідчі з Південної Кореї спрямували запит на одержання ордеру, щоб затримати лідера держави Юн Сок Йоля. Йому оголосив імпічмент парламент через введення у державі короткочасного воєнного стану.
Про це інформує агентство Reuters, з посиланням на офіційних посадовців.
Наразі в історії країни це перші спроби примусово заарештувати главу держави ще до закінчення процедури імпічменту та винесення рішення Конституційним судом. Юн Сок Йоль не з’явився на допиті у поліції та управлінні антикорупційних розслідувань щодо високопоставлених чиновників.
Разом з тим правоохоронні органи з’ясовують, чи не було повстанням запровадження воєнного стану 3 грудня. За законодавством південнокорейський глава має імунітет до багатьох обвинувачень, однак до них не входить заколот.
Слідчі спробували організувати обшуки в офісі президента держави, але їм не вдалося це зробити. Сеульський суд буде вирішувати, чи погоджувати ордер на арешт після одержання запиту. Натомість адвокати спрямували лист до окружного суду, у якому стверджують, що прохання про арешт «необґрунтоване». Вони наголошують, що антикорупційне агентство немає на це права.
Нагадаємо, очільник Південної Кореї Юн Сок Йоль ввів у державі воєнний стан у ніч на 4 грудня для того, аби захистити конституційний лад. Однак насправді причиною його дій стало те, що правляча партія демократів вирішила ухвалити законопроєкт про імпічмент головному прокурору та аудитору країни.