Зв'язок з нами

СВІТ

Журналісти дізналися нові деталі замислів РФ щодо дестабілізації в Європі

Журналісти дізналися нові деталі замислів РФ щодо дестабілізації в Європі

Журналісти дізналися нові деталі замислів РФ щодо дестабілізації в Європі

Після диверсії на складі боєприпасів в Чехії російські спецслужби двічі намагалися вбити болгарського бізнесмена Ємельяна Гебрева, щоб зірвати поставки боєприпасів в Україну. Про це йдеться в спільному розслідуванні Bellingcat, The Insider, Der Spiegel і Respekt, опублікованому напередодні.

Журналісти встановили, що група співробітників Головного управління російського Генштабу (колишнє ГРУ) літала до Софії й зупинялася в готелі, вікна з номера якого виходили на вікна офісу компанії Гебрева Emco. Отруйну речовину, ймовірно, перевозили  дипломатичним багажем.

Навесні 2015 роки бізнесмен дійсно двічі був отруєний нервнопаралітичною речовиною. Він вижив, але підтвердити, чи був то російський «Новічок», не удалося: зразки крові Гебрева таємничим чином зникли з фінської лабораторії Verifinn.

Нагадаємо, 18 квітня чеська сторона офіційно звинуватила Росію у причетності до вибуху військових складів у Врбетіце та вислала 18 російських дипломатів (яких підозрюють у співпраці зі спецслужбами РФ).

Пізніше міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії повідомили, що висилають російських дипломатів на знак солідарності з Чехією.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня