Зв'язок з нами

СВІТ

Журналіст Роман Протасевич розповів про перебування у СІЗО білоруського КДБ

Журналіст Роман Протасевич розповів про перебування у СІЗО білоруського КДБ

Журналіст Роман Протасевич розповів про перебування у СІЗО білоруського КДБ

Схоплений білоруськими силовиками опозиційний журналіст Роман Протасевич зустрівся зі своїм адвокатом і розповів про своє перебування в СІЗО КДБ.

Про це повідомила адвокат Протасевича Інеса Оленська в інтерв’ю МК. «Просив передати батькам, що в камері у нього підібралася цікава компанія. Всі спілкуються між собою, обговорюють багато життєвих речей», – розповіла вона, додавши, що під час зустрічі Протасевич був досить «активним, балакучим, реагував на жарти».

На питання про те, чи били Протасевича, адвокат заявила, що він «сам заперечував побиття». Садно на лобі, помітне на оприлюдненому силовиками відеозаписі, нібито Протасевич сам собі поставив: довго стояв, втомився і притулився лобом до стіни. Адвокат заявила, що інших пошкоджень вона не помітила.

Нагадаємо, МВС Білорусі оприлюднило відео із затриманим журналістом Романом Протасевичем, який заявляє, що дає свідчення. Однак видно, що його били.

Нагадаємо, 23 травня військово-повітряні сили Республіки Білорусь примусово посадили у Мінську авіалайнер Ryanair рейсу Афіни – Вільнюс. Приводом стала начебто наявність на борту лайнера бомби. Однак після посадки, білоруські спецслужби затримали опозиційного журналіста, екс-главреда опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича, який був серед пасажирів.

Лукашенко зазначив, що затримання Протасевича дозволило «у зародку придушити хвилю неонацизму». Також Лукашенко звинуватив опозиціонера у вбивстві людей в Україні. Перед цим пропагандисти РФ і Білорусі заявили, що Протасевич «воював» на Донбасі у складі полку МВС «Азов».

Командир полку МВС України «Азов» Андрій Білецький заявив, що затриманий у Мінську білоруський опозиціонер Роман Протасевич не виконував бойові завдання на Донбасі, а працював там як журналіст.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня