Зв'язок з нами

ГРОШІ

Зеленський розблокував початок великої приватизації в Україні

Зеленський розблокував початок великої приватизації в Україні

Зеленський розблокував початок великої приватизації в Україні

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4543, який розморозить процес великої приватизації, відновить організацію та проведення аукціонів з продажу держмайна.

Державне майно можна буде продавати тільки на аукціоні з умовами, коли торги виграє покупець, який запропонував найвищу ціну та взяв на себе зобов’язання виконати умови продажу.

«Попри коронакризу, незмінною залишається наша ціль на приватизацію державних підприємств, які часто управляються вкрай неефективно і є розсадниками корупції. Більш того, щоб забезпечити швидке відновлення економіки після пандемії та зростання добробуту наших громадян, ми повинні покращувати бізнес-клімат і створювати сприятливі умови для залучення в Україну інвестицій», – наголосив глава держави.

Нагадаємо, торік у вересні Рада заборонила виставляти на продаж об’єкти великої приватизації до кінця дії карантину в Україні. Однак уже у лютому Рада підтримала законопроект №4543 про розблокування великої приватизації в Україні у першому читанні, а у березні – в другому.

У квітні Конкурсна комісія затвердила стартову ціну продажу «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» – першого об’єкту великої приватизації. За неї хочуть виручити не менше 3,7 млрд гривень. Також було вирішено, що перший київський машинобудівний завод (завод «Більшовик») буде приватизуватися в якості земельної ділянки площею 35 гектарів з багатомільйонними боргами.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня