Зв'язок з нами

КРАЇНА

Зеленський зізнався, що залюбки би вийшов з Мінського процесу

Зеленський зізнався, що залюбки би вийшов з Мінського процесу

Фото з відкритих джерел

Президент пояснив, чому Україна не може припинити участь у Мінському процесі

Президент Володимир Зеленський заявив, що хотів би вийти з Мінських угод через їхню недостатню ефективність, але це загрожуватиме скасуванням санкцій Європейського Союзу проти Росії.

Про це він розповів в інтерв’ю «Фокусу».

«Вважаю, що ми з Мінських домовленостей просто так вийти не можемо. Тому що європейці можуть зняти санкції з Росії і представників ОРДЛО. Але особисто я б вийшов. Тепер, сидячи в шпагаті, треба щось робити, ставати на ноги, бо інакше будеш просуватися вперед надто повільно», — наголосив він.

Зеленський також зазначив, що не погоджується з «деякими моментами» Мінських домовленостей, у зв’язку з цим було прописано «детальний план припинення війни».

«Для цього запропонували режим тиші та його дотримання з конкретної дати, не звертаючи уваги на провокації. Вважаю, що перший крок зроблено. Далі — зустрічаються наші радники в нормандському форматі, готують зустріч лідерів», — додав він.

Водночас Зеленський висловив думку, що закінчити війну хочуть лише Україна та її європейські партнери — «Росія не дуже поспішає, бойовикам це невигідно».

«Зустріч радників мала відбутися в грудні. На ній планувалося обговорити конкретні кроки. Хочу, щоб до них були привʼязані конкретні дати, як із нашим першим режимом тиші. І тут є суперечки. Тому що за дати треба буде всім відповідати. Ця зустріч так і не відбулася. По-перше, вони сперечаються. По-друге, коронавірус, тому зараз вона теж не відбудеться. Після того, як зустріч пройде, ми будемо готувати план з усіма датами. Це все план А», — розповів він, зауваживши, що говорити про план Б поки зарано.

Окремо президент заявив, що вважає необхідним прямий діалог із Володимиром Путіним, оскільки в «нормандському форматі» не порушуються питання Криму.

Також Зеленський озвучив план дій у випадку нападу Росії на Україну. При цьому він змоделював дії України у випадку війни. «Ми нікуди не підемо, ми всі будемо воювати, всі будуть мобілізовані – і чоловіки, і жінки. Це буде погано для населення України», – прогнозує Зеленський.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня