Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Зеленський затвердив в Україні референдуми

Зеленський затвердив в Україні референдуми

Фото: Офис президента В Україні зможуть почати виносити питання на референдум

Проведення всеукраїнських референдумів підтримують 58% українців, свідчать дані опитування.

  Президент Володимир Зеленський підписав Закон Про народовладдя через всеукраїнський референдум. Про це свідчить інформація в картці законопроекту на сайті Верховної Ради.   У графі Дата і стан проходження зазначено, що 8 квітня документ повернутий з підписом від президента.   Згідно з текстом законопроекту, на референдум можуть бути винесені:  

  • затвердження закону про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції;
  • питання загальнодержавного значення;
  • питання про зміну території України;
  • питання щодо втрати чинності законом або його окремими положеннями.

  Предметом референдуму не можуть бути:  

  • такі, що суперечать Конституції і загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права;
  • спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення її суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози нацбезпеці, розпалювання ворожнечі;
  • про законопроекти з питань бюджету, податків та амністії;
  • віднесені законодавством до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.

На референдум одночасно може бути винесено тільки одне питання.   Для того, щоб референдум відбувся, на ньому мають проголосувати не менше 50% виборців. Для затвердження питання, винесеного на референдум, його повинні підтримати більше половини виборців.   “Ключовою новацією законопроекту, яка виділяє його серед інших законопроектів, що реєструвалися у Верховній Раді, є визначення можливості введення електронних процедур при організації та проведенні всеукраїнського референдуму, в тому числі електронних голосувань”, – зазначено в пояснювальній записці до закону.   Для організації та проведення всеукраїнського референдуму закон пропонує створення автоматизованої інформаційно-аналітичної системи щодо забезпечення електронного голосування.   Норми про введення процедур електронних голосувань повинні набрати чинності з початком роботи цієї системи після прийняття відповідного рішення Центрвиборчкому і його оприлюднення в газеті Голос України та на офіційному сайті комісії.   Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон про референдум у другому читанні 26 січня. Це рішення парламенту підтримують 58% українців, свідчать результати опитування.      

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня