Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Зеленський назвав причину для війни з Росією

Зеленський назвав причину для війни з Росією

Фото: Офис президента Ескалація з боку РФ можлива на будь-якому напрямку, вважає Зеленський

В Україні розглядають багато військових варіантів ескалації з боку Росії, війна може початися через спроби РФ отримати наземне сполучення з Кримом.

Повномасштабна війна між Україною і Росією може початися, якщо РФ спробує прокласти наземне сполучення з анексованим Кримом. Таку думку висловив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung, яке публікує Офіс президента у вівторок, 1 червня.

“Якщо, наприклад, ми говоримо про коридор до Криму, то це означає, що не можна буде заховати цю ситуацію за “громадянським конфліктом”. Це буде відкрита повномасштабна війна”, – сказав він.

Зеленський зазначив, що після зробленого на Росію тиску з боку США і Європи через зосередження російських військ біля українських кордонів і на окупованих територіях з території Криму пішли приблизно 3,5 тисячі російських військових.

“Усі інші залишаються на місці – вся техніка на 90% на місці. Тому моє бачення, що ескалація можлива в будь-який момент до кінця вересня, скажімо, точно до 12-16 вересня. Ми знаємо, що будуть навчання Захід-2021. Тому вважаю, що до цього періоду ситуація дуже небезпечна”, – сказав президент.

Він додав, що в Україні розглядають чимало військових варіантів ескалації з боку Росії. “Є багато військових варіантів, можливих з боку РФ, в тому числі морські операції. Ми дуже стурбовані цим, і зараз є блокування Азово-Чорноморського регіону російськими кораблями. Вони контролюють це, незважаючи на міжнародне право, порушуючи його”, – сказав Зеленський.

Також можна очікувати ескалації і з боку тимчасово окупованого Донбасу. “Великий стрибок, бліцкриг до кордонів Донецької і Луганської областей. Ми розглядаємо і готуємося до таких кроків”, – сказав президент.

Зеленський додав, що ескалації можна чекати “з усіх цих сторін”.

Раніше у Росії заявили, що нарощують війська біля кордонів України через “недружні дії”.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня