Зв'язок з нами

ГРОШІ

Зарплати в рік кризи: в яких галузях платять найбільше

Зарплати в рік кризи: в яких галузях платять найбільше

Зарплати в рік кризи: в яких галузях платять найбільше

Найвищі зарплати в авіаційному транспорті, фінансах і в IT-секторі.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за січень-листопад 2020 року становила 11 359 гривень. Порівняно з відповідним періодом попереднього року зарплата зросла на 9,9%, повідомляє Державна служба статистики.

За даними статистичного відомства, найбільше впали зарплати в авіаційному транспорті – на 21,6%. Водночас зарплати в цій сфері залишаються найвищими в Україні – 21 323 гривень на місяць, що майже в два рази більше, ніж в цілому по економіці.

Зарплати в рік кризи: в яких галузях платять найбільше

Крім того, високі зарплати у сфері «Фінансова та страхова діяльність», де вони виросли на 6,9% до 20 154 гривень.

У сфері «Інформація та телекомунікації» середні зарплати зросли на 13,2% до 19 652 гривень.

Найнижчі зарплати у сфері «Тимчасове розміщування й організація харчування», де вони впали на 10,8% до 5 958 гривень.

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України у листопаді 2020 року склала 11 987 гривень. Це на 1,5% (на 187 гривень) менше порівняно жовтнем (12 174 гривень).

Як свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group, у листопаді 2020 року середній рівень зарплати, який задовольнив би фінансові потреби працюючих українців, становив 20,3 тисяч гривень. Це в 1,7 рази менше, ніж зафіксоване Держстатом середній рівень зарплати.

Читайте також:

З 1 січня посадові оклади освітян буде збільшено на 20%, повідомив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.

В Україні на медицину в держбюджеті-2021 передбачили 163 мільярди гривень, що є рекордним показником. Також заплановано поетапне підвищення зарплат медикам: до 2023 року їх рівень можна буде порівняти з європейським.

Президент Національної академії наук України Анатолій Загородній заявив, що середня зарплата в організації складає 9 тисяч гривень.  Найбільше отримують провідні та головні наукові співробітники і керівники підрозділів.

А найбільш високооплачуваними робітничими професіями в Україні є обвальники, шевці, менеджери з продажу та конструктори, а також збирачі меблів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня