Зв'язок з нами

COVID-19

Захід буде підтримувати силовий паритет України в протистоянні РФ на Сході

Захід буде підтримувати силовий паритет України в протистоянні РФ на Сході

Захід буде підтримувати силовий паритет України в протистоянні РФ на Сході

Нинішнє політико-дипломатичне загострення між країнами Заходу і Російської Федерації триватиме доки, доки Кремль не припинить свою войовничу агресивну поведінку і не навчиться цивілізовано взаємодіяти як з Україною, так і з іншими країнами світу. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політичний аналітик Валентин Гладких.

На думку експерта, нинішнє загострення протистояння свідчить про те, що цивілізований світ не готовий заплющувати очі на поведінку вищого військово-політичного керівництва Росії, яка різко дисонує із загальноприйнятними нормами. Росіяни, зазначив аналітик, сильно помилилися, коли подумали, що можуть так себе поводити, «а всі інші просто будуть заплющувати на це очі і робити вигляд, що нічого не відбувається».

Захід буде підтримувати силовий паритет України в протистоянні РФ на Сході

Валентин Гладких політичний аналітик

«Кремль дуже жорстко помилився у 2014 році, коли незаконно анексував Крим і почав агресію проти України на Сході. Причому все почалося ще у 2008 році – з агресії у Грузії. Опісля з Росії було виведено дуже багато грошей, а відносини країни з цивілізованим світом суттєво ускладнилися. Однак у Кремлі не вивчили урок і вирішили продовжити практику агресивних нападів. Тобто, нинішнє протистояння – це не особиста конфронтація між Байденом і Путіним, а небажання визнавати норми, що сьогодні існують у світі та за якими він функціонує. Росія або прийме норми цивілізованого мирного співіснування, або і надалі буде наштовхуватися на подібне нерозуміння та несприйняття»

Валентин Гладких не виключає, що нинішнє протистояння може перерости у військові сутички Росії зі США та країнами НАТО в третіх країнах світу. Експерт нагадав, що концепція гібридних воєн виникла одночасно з доктриною ядерного стримування. Її завдання – унеможливити безпосереднє воєнне зіткнення ядерних держав, що призведе до знищення людської цивілізації. Тому було вирішено реалізовувати таке суперництво іншими методами в інших державах по всьому світу.

Водночас, експерт не прогнозує трансформацію військово-політичного протистояння між країнами Заходу і Росією у гарячу широкомасштабну війну, передусім, через занадто велику розбіжність сторін у збройному потенціалі.

«По-перше, різниця у силовому потенціалі дуже велика. У другій половині ХХ століття НАТО і Варшавський договір були приблизно рівні за потугою. Хоча, якщо казати точно, навіть на піку свого розвитку, СРСР ніколи не мав ядерного паритету зі США. Однак сьогодні Росія не здатна конкурувати із Заходом. Технологічно, економічно, політично і культурно, зокрема, використання принципу soft power («м’якої політики» – ред.), вона є «карликом», порівняно з НАТО, який уособлює всі ці норми цивілізованого світу. Тому надалі політика та поведінка Росії буде більше схожа на «гав-гав і в будку». І по-друге, не забуваймо, що в СРСР радянська еліта не навчала своїх дітей в Оксфорді, вони не жили в Лондоні і не скуповували там нерухомість. Тож сьогоднішня конфронтація із Заходом левової частки російської військово-політичної еліти, створена і підтримується для внутрішнього вжитку, для створення образу ворога серед пересічних росіян. На міжнародній арені РФ значно більш поступлива і лояльна, ніж намагається демонструвати в очах світової спільноти»

— Валентин Гладких, політичний аналітик

Крім того, аналітик не вважає, що країни Заходу і Росія сьогодні змагаються за вплив і контроль над Україною. На його думку, по-перше, суть конфронтації значно ширша: «Чи здатне міжнародне право і цивілізований світ гарантувати безпеку всім народам, націям і державам?». Він нагадав, що багато країн світу використовують ці принципи і добровільно відмовляються від смертоносних розробок, укладаючи Договори про нерозповсюдження ядерної зброї. Тож проблема конфлікту більш глобальна.

І по-друге, Валентин Гладких вважає малоймовірним пряме військове зіткнення країн НАТО з Росією на території України. Експерт переконаний, що країни Заходу надаватимуть Києву достатній обсяг військової допомоги, аби підтримувати силовий паритет і щоб країна могла дати РФ відсіч у разі спроби збройного вирішення конфлікту.

На думку експерта, підтримка цього паритету триватиме доти, доки Росія не припинить свою войовничу поведінку і не навчиться цивілізовано взаємодіяти як з Україною, так і з іншими країнами світу.

«Це навіть не протистояння, де Україна така добра, всі її люблять і підтримують, а Росію ненавидить весь світ і всі проти неї ополчилися. Такі пояснення – абсолютно російський наратив. Насправді Україна є жертвою брутального нехтування російським керівництвом норм міжнародного права. Закон і право на нашому боці, тому світова спільнота підтримує Україну, а не росіян. Це не питання симпатій чи антипатій. Росіянам просто слід замислитися, чому їх не люблять і пошукати причини у своїй поведінці. Як тільки вони відкоригують свою поведінку, то стануть цілком бажаними і респектабельними членами світової спільноти. Бо подобається це комусь, чи ні, але Росія є важливим елементом світової глобальної системи безпеки. Як тільки вони це усвідомлять і відмовляться від неадекватних претензій, для них усе доволі швидко зміниться в кращий бік. А доки вони будуть поводити себе, як «гопнік», світ і реагуватиме на Росію, як на «гопніка»»

— Валентин Гладких, політичний аналітик

Нагадаємо, 10 березня Рада національної розвідки (National Intelligence Council) США опублікувала доповідь, в якій зазначається, що влада Росії за дорученням Владіміра Путіна організувала кампанію з дискредитації Джо Байдена під час виборчої кампанії 2020 року.

17 березня президент США Джозеф Байден в інтерв’ю телеканалу ABC заявив, що вважає президента РФ убивцею. Байден заявив, що Путін «заплатить ціну» за втручання в американські вибори 2020 року і додав: «Ви скоро побачите, як це станеться».

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що адміністрація Байдена буде прямолінійно діяти у відносинах з Росією і застосовувати «зовсім інший підхід», ніж у часи попереднього президента Дональда Трампа. Вона також запевнила, що РФ не уникне відповідальності за свої вчинки.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вважає, що на США і Росію чекають «важкі дні» через різні позиції. Однак він переконаний, що з Кремлем можна працювати з «ключових» питань.

Тим часом посол Росії у Великій Британії Андрєй Келін заявив, що відносини між країнами у політичній сфері «майже мертві». А міністр закордонних справ РФ Сергєй Лавров зазначив, що довіра між Росією та Великою Британією втрачена через дії Лондона, а «градус відносин – на точці замерзання».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня