Зв'язок з нами

СВІТ

Загострення на кордоні: президент Киргизстану назвав спосіб зберегти мир

Загострення на кордоні: президент Киргизстану назвав спосіб зберегти мир

Загострення на кордоні: президент Киргизстану назвав спосіб зберегти мир

Президент Киргизстану Садир Жапаров в неділю, 2 травня, розповів, що допоможе зберегти мир на кордоні з Таджикистаном. Глава держави запропонував створити «комісію з підтримки миру» для запобігання нових конфліктів.

Комісія повинна буде складатися зі старійшин з обох країн, які проживають в сусідніх або змішаних селах, повідомляє прес-служба Офісу президента Киргизстану.

Садир Жапаров зазначив, що ніколи не дозволить армії своєї країни «вторгнутися в села сусідньої держави, атакувати мирних жителів і зруйнувати їх будинки».

«Я зажадав від них не виходити за межі Киргизстану і не стріляти першими», – підкреслив президент.

Також поки існує загроза цілісності країн, додав президент Киргизстану,

Раніше в МВС Киргизстану повідомили, що за фактом зіткнень на кордоні з Таджикистаном правоохоронні органи країни порушили 11 кримінальних справ – за статтями про масові заворушення, злочини проти миру, хуліганстві, знищення чи пошкодження чужого майна, незаконного перетину державного кордону і вбивстві.

У міністерстві додали, що контролюють ситуацію на кордоні з Таджикистаном, порушень перемир’я не зафіксовано.

За чотири дні конфлікту на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном з боку Киргизстану загинули 34 людини і постраждали 178 осіб. Серед загиблих – троє військовослужбовців. Жертвами конфлікту з боку Таджикистану стали від восьми до десяти громадян, понад 90 людей поранені. При цьому офіційних даних від Душанбе про кількість жертв поки немає.

29 квітня на кордоні Киргизстану та Таджикистану сталася перестрілка між військовослужбовцями.У МНС Киргизстану повідомляють про 17 постраждалих, один загинув.

Представники Таджикистану і Киргизстану 29 квітня провели робочу зустріч щодо врегулювання конфлікту на кордоні між країнами. Під час зустрічі сторони домовилися створити робочу групу по деескалації ситуації.

Вчора Таджикистан і Киргизстан почали відводити війська з зони конфлікту. Військовослужбовці та техніка сторін конфлікту переміщається на місця дислокації.

В одному з будинків на території Киргизстану поблизу кордону з Таджикистаном знайшли свідчення застосування таджиками авіації під час загострення в регіоні – не здетонували під ракету.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня