Зв'язок з нами

СВІТ

За затримання білоруського диктатора призначили велику винагороду

За затримання білоруського диктатора призначили велику винагороду

За затримання білоруського диктатора призначили велику винагороду

Колишній кандидат в президенти Білорусі Валерій Цепкало пообіцяв виплатити 11 мільйонів євро «представникам силових структур або громадянського суспільства, які здійснять затримання і арешт»  Олександра Лукашенка.

Як повідомляє «Дощ», оголошену суму передбачається зібрати за допомогою фандрайзингу. Цепкало підкреслив, що система влаштована таким чином, що перераховані кошти будуть заморожені на рахунках жертводавців і надійдуть на вказаний рахунок тільки після затримання Лукашенко. За його словами, «відповідно до законодавства Євросоюзу» гарантовано, що гроші з цього рахунку підуть на винагороду людям, які здійснять затримання і арешт диктатора, якого Цепкало називає «злочинцем №1».

На момент написання новини 493 людини пожертвували на ініціативу 39 тисяч євро. Збір триватиме до 9 серпня.

Нагадаємо, 23 травня військово-повітряні сили Республіки Білорусь примусово посадили у Мінську авіалайнер Ryanair рейсу Афіни – Вільнюс. Приводом стала начебто наявність на борту лайнера бомби. Однак після посадки, білоруські спецслужби затримали опозиційного журналіста, екс-главреда опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича, який був серед пасажирів.

24 травня очільники держав та урядів Євросоюзу ухвалили політичне рішення про посилення тиску на самопроголошеного президента Александра Лукашенка, включно з економічними санкціями. Серед іншого, Рада ЄС має ухвалити юридичну заборону для авіакомпаній з Білорусі використовувати повітряний простір ЄС – як транзитом, так і для рейсів до аеропортів ЄС.

Примітно, що законодавчої заборони на транзит авіапростором Білорусі в ЄС вирішили не накладати, однак оприлюднять рекомендацію для європейських авіакомпаній оминати білоруську територію. Як відомо, деякі країни пішли на крок далі, заборонивши усі авіарейси, які проходять через Білорусь.

Євросоюз планує прийняти четвертий пакет санкцій проти режиму білоруського диктатора Александра Лукашенка в червні.

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко під час виступу у парламенті країни поскаржився на гібридну війну проти Білорусі, розкритикував санкції, які «оскаженіло» вимагали країни Заходу,  жорстко висловився про ситуацію в Україні і пригрозив світовій спільноті війною із «неприйнятними збитками».

Крім того, Лукашенко прокоментував інцидент із примусовою посадкою літака Ryanair, уточнивши, що повідомлення про мінування надійшло із Швейцарії. А затримання опозиціонера Романа Протасевича, якого вивели з літака, дозволило «у зародку придушити хвилю неонацизму».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня