ГРОШІ
За десять років в Україні зникло 5 мільйонів робочих місць, а обслуговування держборгу подорожчало у 50 разів
За десять років в Україні зникло 5 мільйонів робочих місць, а обслуговування держборгу подорожчало у 50 разів
Керівник Державної податкової служби Олексій Любченко заявив, що зараз лише третина активного населення України має робоче місце та платить податки, тоді як у 2004 році таких було 60%. А обслуговування і погашення держборгу з 2007 року подорожчало із 10 мільярдів до 500 мільярдів.
Глава ДПС в інтерв’ю виданню «Гордон» також наголосив, що в Україні потрібно посилити відповідальність за ухилення від сплати податків, терміново провести податкову амністію з нульовим декларуванням. Окрім того, чиновник розповів, як знизити податкове навантаження на роботодавців, скільки пенсіонерів припадає на працюючого українця та у яких областях платять найменше податків. Усе інтерв’ю за хвилину.
За офіційними даними, один працюючий українець утримує одного пенсіонера (офіційну зарплату отримують 11,2 млн чоловік, а пенсії 11,3 млн осіб). «Ще приблизно стільки ж тих, хто і пенсію не отримує, і не працює, і податки не платить. Тобто можна впевнено говорити, що у нас на одного працюючого – два з ложкою ».
На сьогодні більше 7 млн
Регіони, де платять найменше податків: Закарпаття, Львівська область, Івано-Франківська, Чернівецька області, а також Одеська і Миколаївська області. «У нас більше 4 млн осіб 10 років взагалі не з’явилися на податковій карті України».
За останнє десятиліття в Україні зникли 5 мільйонів робочих місць, не враховуючи 3 млн місць в окупованому Криму і на Донбасі. «2004-й був найуспішнішим роком за кількістю робочих місць – в Україні було більше 19 млн робочих місць. Зараз вже 11,2 млн». У 2019 лише третина активного населення мало робоче місце, отримувало зарплату і платило податки, а в 2004 таких осіб було 60%. За підсумками 2020 на Україні зупинилося скорочення робочих місць. Через Січневого локдауна закриються 200-240 тисяч робочих місць.
Зараз роботодавець платить близько 40% податків за співробітника (20% ЄСВ, 18% ПДФО і 1,5% військового збору). «Підприємці, з якими я спілкуюся, кажуть, що питання не в ставці єдиного соціального внеску, ПДВ, і ПДФО, а в тому, щоб платили всі, щоб була рівна конкурентне середовище».
Знизити податкове навантаження на роботодавців можна, якщо вивести з тіні хоча б 6 млн осіб, які не платять податки. «Тоді відсотків на 20 можна знижувати навантаження на фонд оплати праці і частина її перенести на податок з продажів, тобто фіксувати кінцеве споживання», адже заможні люди споживають більше. На сьогодні 60% споживчих витрат знаходяться в тіні. «Якщо кожен з 30 млн активного населення збільшить фіскальний чек на 100 грн, – це 1 млрд додаткових доходів бюджету на місяць».
«Треба ставити питання, щоб притягати до кримінальної відповідальності за несплату податків». Адже схеми по ухиленню від сплати податків призводять до жалюгідної ситуації в бюджетних секторах (освіта, медицина). Любченко також підтримує розкриття персональних даних. «Слід розкривати персональні дані. Особливо публічних осіб. Особливо народних депутатів ». Нардепів-неплатників можна знайти у відкритому реєстрі фізосіб-боржників. 76 народних депутатів України задекларували доходи більше 100 млн грн .. «Заплатили податки, декларації подають»,
З 2007 року обслуговування і погашення держборгу подорожчало в 50 разів. Якщо в 2007 ми платили близько 10 млрд, то в минулому році Україна витратила понад 505 млрд. «У нас обслуговування боргу становить під 50% видаткової частини».
В Україні потрібно «терміново робити нульове декларування». Це пріоритет Зеленського. За податкової амністії Любченко проти введення будь-яких відсотків, особливо таких високих як 9-18%.
У 2020 році кількість готівки в Україні зросла на 25% – з 400 до 500 млрд гривень. «Ми це оцінили зі свого боку як подушку безпеки громадян, які просто перестали гроші в банк нести». Любченко припустив, що саме величезний тіньовий буфер дозволив нашим громадянам пережити кризу.
З України за останні 5 років вивели 22 мільярди гривень. «Страшний взвод сьогодні ховається через експорт зернових, коли; не повертається валютна виручка», а також через заниження доходів.
Ткаченко пояснив, чому РНБО не запровадила санкції проти каналу «Наш»
Нацгвардія затримала чоловіка з дроном біля Інституту ядерних досліджень
Казус Дубінського: підсанкційний депутат хоче зустрітися з президентом
На Закарпатті вісьмох митників звинуватили в махінаціях при розмитненні авто
Організатори «Євробачення» розповіли, як пройде конкурс у 2021 році
Скільки можна не помічати убитих військових на фронті! – соцмережі вибухнули гнівом проти Зеленського
Головні новини тижня
- ГРОШІ5 днів тому
Держбюджет України у 2021 році: ключові ризики та дефіцит на рівні 4.5% ВВП
- COVID-196 днів тому
За два тижні в Україну прибуде перша партія вакцин від коронавірусу
- СВІТ6 днів тому
Влада ОАЕ вперше дозволила іноземцям отримувати громадянство
- КИЇВ5 днів тому
На Київщині авто збило на тротуарі чоловіка з дитиною на санчатах (відео)
- ГРОШІ5 днів тому
Аудит Міненерго виявив численні порушення і мільярдні нестачі
- СВІТ3 дні тому
У Китаї дітям заборонили брати мобільні телефони до школи
- COVID-197 днів тому
ЄС та Британія домовилися про експорт вакцин після скандалу
- КИЇВ5 днів тому
Подорожчання проїзду в Києві: як і де зростуть тарифи