Зв'язок з нами

ГРОШІ

За десять років в Україні зникло 5 мільйонів робочих місць, а обслуговування держборгу подорожчало у 50 разів

За десять років в Україні зникло 5 мільйонів робочих місць, а обслуговування держборгу подорожчало у 50 разів

За десять років в Україні зникло 5 мільйонів робочих місць, а обслуговування держборгу подорожчало у 50 разів

Керівник Державної податкової служби Олексій Любченко заявив, що зараз лише третина активного населення України має робоче місце та платить податки, тоді як у 2004 році таких було 60%.  А обслуговування і погашення держборгу з 2007 року подорожчало із 10 мільярдів до 500 мільярдів.

Глава ДПС в інтерв’ю виданню «Гордон» також наголосив, що в Україні потрібно посилити відповідальність за ухилення від сплати податків, терміново провести податкову амністію з нульовим декларуванням. Окрім того, чиновник розповів, як знизити податкове навантаження на роботодавців, скільки пенсіонерів припадає на працюючого українця та у яких областях платять найменше податків. Усе інтерв’ю за хвилину.

За офіційними даними, один працюючий українець утримує одного пенсіонера (офіційну зарплату отримують 11,2 млн чоловік, а пенсії 11,3 млн осіб). «Ще приблизно стільки ж тих, хто і пенсію не отримує, і не працює, і податки не платить. Тобто можна впевнено говорити, що у нас на одного працюючого – два з ложкою ».

На сьогодні більше 7 млн українців ніде не платять податки (29,6 млн економічно активного населення мінус 11,3 млн пенсіонерів і мінус 11,2 млн офіційно працюючих). Українські трудові мігранти повинні платити податки або за кордоном, або в Україні. Якщо вони сплатили податок не в Україні, їм потрібно подати податкову декларацію.

Регіони, де платять найменше податків: Закарпаття, Львівська область, Івано-Франківська, Чернівецька області, а також Одеська і Миколаївська області. «У нас більше 4 млн осіб 10 років взагалі не з’явилися на податковій карті України».

За останнє десятиліття в Україні зникли 5 мільйонів робочих місць, не враховуючи 3 млн місць в окупованому Криму і на Донбасі. «2004-й був найуспішнішим роком за кількістю робочих місць – в Україні було більше 19 млн робочих місць. Зараз вже 11,2 млн». У 2019 лише третина активного населення мало робоче місце, отримувало зарплату і платило податки, а в 2004 таких осіб було 60%. За підсумками 2020 на Україні зупинилося скорочення робочих місць. Через Січневого локдауна закриються 200-240 тисяч робочих місць.

Зараз роботодавець платить близько 40% податків за співробітника (20% ЄСВ, 18% ПДФО і 1,5% військового збору). «Підприємці, з якими я спілкуюся, кажуть, що питання не в ставці єдиного соціального внеску, ПДВ, і ПДФО, а в тому, щоб платили всі, щоб була рівна конкурентне середовище».

Знизити податкове навантаження на роботодавців можна, якщо вивести з тіні хоча б 6 млн осіб, які не платять податки. «Тоді відсотків на 20 можна знижувати навантаження на фонд оплати праці і частина її перенести на податок з продажів, тобто фіксувати кінцеве споживання», адже заможні люди споживають більше. На сьогодні 60% споживчих витрат знаходяться в тіні. «Якщо кожен з 30 млн активного населення збільшить фіскальний чек на 100 грн, – це 1 млрд додаткових доходів бюджету на місяць».

«Треба ставити питання, щоб притягати до кримінальної відповідальності за несплату податків». Адже схеми по ухиленню від сплати податків призводять до жалюгідної ситуації в бюджетних секторах (освіта, медицина). Любченко також підтримує розкриття персональних даних. «Слід розкривати персональні дані. Особливо публічних осіб. Особливо народних депутатів ». Нардепів-неплатників можна знайти у відкритому реєстрі фізосіб-боржників. 76 народних депутатів України задекларували доходи більше 100 млн грн .. «Заплатили податки, декларації подають»,

З 2007 року обслуговування і погашення держборгу подорожчало в 50 разів. Якщо в 2007 ми платили близько 10 млрд, то в минулому році Україна витратила понад 505 млрд. «У нас обслуговування боргу становить під 50% видаткової частини».

В Україні потрібно «терміново робити нульове декларування». Це пріоритет Зеленського. За податкової амністії Любченко проти введення будь-яких відсотків, особливо таких високих як 9-18%.

У 2020 році кількість готівки в Україні зросла на 25% – з 400 до 500 млрд гривень. «Ми це оцінили зі свого боку як подушку безпеки громадян, які просто перестали гроші в банк нести». Любченко припустив, що саме величезний тіньовий буфер дозволив нашим громадянам пережити кризу.

З України за останні 5 років вивели 22 мільярди гривень. «Страшний взвод сьогодні ховається через експорт зернових, коли; не повертається валютна виручка», а також через заниження доходів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня