Зв'язок з нами

ГРОШІ

За день до локдауну уряд не оприлюднив список дозволених до продажу товарів

За день до локдауну уряд не оприлюднив список дозволених до продажу товарів

За день до локдауну уряд не оприлюднив список дозволених до продажу товарів

5 січня на засіданні уряду до товарів, дозволених до реалізації під час січневого локдауну, додали пресу і побутову хімію. Але ця постанова досі не оприлюднена і на місцях за ці товари вже готуються штрафувати.

Про це йдеться у заяві Європейської Бізнес Асоціації від 6 січня. Там вказали, що місцеві органи влади вже почали видавати проколи на основі попередньої редакції постанови, де побутова хімія та преса заборонені. Так, наприклад, київська місцева влада видала протокол рішення, відповідно до якого продаж преси і побутової хімії, заготівля відходів – заборонена (протокол № 74 засідання штабу із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації).

Тому бізнес досі не розуміє, за якими правилами йому все ж доведеться працювати, і не має вже часу для проведення інвентаризації – які товари залишати на полицях, а за які чекає штраф у 17 тис грн. Також залишається незрозумілим, чому дозволили саме продаж лише побутової хімії та преси, а чому залишилась заборона на продаж тютюнових виробів, наявних в місцях продажу продуктів харчування, до яких споживачі вже отримали безперешкодних доступ. «Тож в цьому контексті бізнес-спільнота пропонує надати в магазині доступ споживачам до всього асортименту продукції, якщо вже йому дозволено працювати», – вказали в Асоціації.

Раніше в уряді заявляли, що під час локдауну буде дозволено роботу магазинів, де понад 60% площ займають товари першої необхідності, та можна буде продавати побутову хімію, друковані ЗМІ, алкоголь та тютюнові вироби.

Раніше Міністерство охорони здоров’я повідомило, що має намір ініціювати зміни до постанови про локдаун, дозволивши продаж побутової хімії, засобів гігієни і, ймовірно, преси.

Згідно з повідомленням, відділення Укрпошти в святкові дні і під час посиленого карантину 8-24 січня працюватимуть за звичним графіком, за винятком католицького Різдва 25 грудня, Нового року 1 січня і православного Різдва 7 січня.

В Офісі президента прокоментували можливість скасування локдауну в січні на тлі падіння захворюваності на COVID-19 в Україні.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня