Зв'язок з нами

СВІТ

Вишеградська четвірка підготувала жорстку заяву щодо РФ, але одна з країн стала на заваді

Вишеградська четвірка підготувала жорстку заяву щодо РФ, але одна з країн стала на заваді

Вишеградська четвірка підготувала жорстку заяву щодо РФ, але одна з країн стала на заваді

Вишеградська четвірка готувала більш жорстку заяву щодо дій Росії. Втім, прем’єр Угорщини Віктор Орбан заблокував її, тому опублікована заява більш м’яка.

Початковий варіант декларації, зокрема, вимагав скасування проекту газопроводу «Північний потік-2», а також висловлював рішучу підтримку Україні та Білорусі. Через позицію Угорщини остаточну декларацію солідарності Вишеградської четвірки з Чехією було скорочено,  повідомляє Euractiv.

«Разом з прем’єр-міністром Чехії ми рішуче засуджуємо незаконні та жорстокі дії, що здійснюються російськими оперативниками. Ми не дозволимо цій діяльності розділити Європу. Країни Вишеградської групи рішуче налаштовані вжити заходів спільно з іншими країнами-членами Європейського Союзу для зміцнення нашої стійкості», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, 18 квітня влада Чехії офіційно звинуватила Росію у причетності до вибуху військових складів у Врбетице та вислала 18 російських дипломатів, яких ідентифікувала, як агентів спецслужб РФ.

У відповідь Москва висловила протест і вислала з країни 20 чеських дипломатів.

Слідство припускає, що вибух на складах у селищі Врбетице у 2014-му році може бути пов’язаний із постачанням зброї з цих складів до України болгарським бізнесменом і торговцем зброєю Еміліаном Гебревим, якого у 2015 році отруїли «Новачком».

Сам Гебрев розповідав, що продавав зброю Грузії під час її війни з РФ в 2008 році, проте його частка становила не більше 10%. Бізнесмен також заперечував поставки озброєнь в Україну під час агресії РФ на Донбасі.

21 квітня новопризначений міністр закордонних справ Чеської Республіки Якуб Кулганек оголосив послу Російської Федерації Алєксандру Змєєвському, що, якщо Росія не прийме назад усіх 20 висланих дипломатів, то Прага скоротить кількість дипломатів у російському посольстві.

22 квітня Чехія виконала свою обіцянку та зменшила кількість дипломатів у російському посольстві, повідомив чеський політик Їржі Поспишил.

Глава МЗС Чехії Якуб Кулганек заявив, що з Праги мають виїхати 63 співробітника посольства РФ. Це дозволить перейти до «суворого паритету», коли з обох сторін залишиться по 7 дипломатів та по 25 технічних і адміністративних співробітників.

Пізніше президент Чехії Мілош Земан сказав, що у чеських спецслужб немає доказів присутності російських агентів в країні під час вибуху складу боєприпасів під Врбетіцею.

Нагадаємо, Мілош Земан давно відомий своєю проросійською позицією, чеські активісти через це піднімали на флагштоку перед його резиденцією червоні труси замість президентського штандарта. Земан також послідовно виступає проти України і антиросійських санкцій.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня