Зв'язок з нами

ГРОШІ

Викрито чиновників Держгеокадастру, які розікрали десятків тисяч гектарів державних земель

Викрито чиновників Держгеокадастру, які розікрали десятків тисяч гектарів державних земель

Викрито чиновників Держгеокадастру, які розікрали десятків тисяч гектарів державних земель

СБУ викрила топ посадовців Держгеокадастру, які розробили низку корупційних схем з привласнення десятків тисяч гектарів державної землі.

Як повідомляє СБУ, за «першою схемою» посадовці фальсифікували інформацію, яка обробляється в автоматизованій системі управління документами «ДокПроф 3». Через дії зловмисників, регіональні управління Держгеокадастру не могли розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення. Серед іншого, зловмисники змінювали цільове призначення землі, передавали її у власність інших осіб без жодних процедур – просто змінюючи документи в системі. Для роботи цієї «схеми» фігуранти організували низку бек-офісів, які фактично являли собою «приватні аналоги» регіональних підрозділів Держгеокадастру.

Друга схема була організована для роботи із «елітними» земельними ділянками виключно у Запорізькій та Донецькій областях. Чиновники оформлювали вільні ділянки землі на підставних осіб, частина з яких навіть про це не знала. При цьому значно перевищувалися обсяги дозволених квот, коли в одні руки передавалося понад 2 тис. га. Таким чином з держвласності вивели понад 20 тисяч гектарів.

Під час розслідування цих схем правоохоронці провели понад 40 обшуків у 6 областях у підрозділах Держгеокадастру, офісних приміщеннях учасників оборудки та за місцями їх проживання. 23 квітня у Запоріжжі п’ятьом учасникам злочинного угруповання повідомили про підозри.

Раніше співробітника Державного космічного агентства спіймали на розкраданні землі.

Нагадаємо, НАБУ затримало в.о. начальника Головного управління Державної податкової служби в Одеській області та її першого заступника. Вони пропонували платити щомісяця 25 тисяч доларів одеському прокурору, щоб той не заважав їм брати хабарі.

Раніше на Хмельниччині за системну корупцію затримали полковника Міноборони. Також СБУ затримала під час отримання хабара антикорупційного посадовця Громадської ради при КМДА. Станом на кінець жовтня 2019 року НАБУ і САП відкрили 783 кримінальних провадження через корупцію. У рамках цих справ про підозру повідомили 140 особам.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня