Зв'язок з нами

ГРОШІ

Всесвітній банк скоригував прогноз зростання ВВП України цього року

Всесвітній банк скоригував прогноз зростання ВВП України цього року

Всесвітній банк скоригував прогноз зростання ВВП України цього року

Всесвітній банк поліпшив прогноз зростання показників ВВП України в цьому році. Очікується підвищення на 3%, а в 2022 році – на 3,1% в порівнянні з минулими показниками.

Про це йдеться в звіті Всесвітнього банку «Перспективи світової економіки», опублікованому 5 січня.

У жовтні Світовий банк прогнозував падіння української економіки в 2020 році на 5,5%, з подальшим зростанням в 2021-2022 роках на 1,5% і 3,1% відповідно. Потім прогноз зростання валового внутрішнього продукту в цьому році поліпшили на 1,5% – до 3% відповідно.

На думку аналітиків Світового банку, світова економіка в цьому році зросте на 4% (в червні минулого року СБ прогнозував зростання на 4,2%). У той же час, в разі зростання захворюваності COVID-19 і затримки із загальною вакцинацією, зростання може сповільнитися до 1,6%, відзначили аналітики.

Якщо пандемія буде успішно подолана, темпи зростання можуть прискоритися до 5%, прогнозують у Світовому банку. У зв’язку із другою хвилею COVID-19 Світовий банк очікує, що в країнах Європи і Центральної Азії економіка буде рости повільніше. За попередніми оцінками, пандемія знищить як мінімум п’ятирічний приріст доходу на душу населення приблизно в п’ятій частині економік регіону.

Найсильніше, очікують в СБ, виросте економіка Китаю – на 7,9%. Зростання ВВП США складе 3,5% – на 0,5 процентних пунктів нижче, ніж прогнозувалося в червні 2020 року. У країнах Європейського союзу зростання економік очікується на рівні 3,6% (на 0,9 процентних пунктів нижче, ніж в попередньому прогнозі).

Раніше в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства розповіли, коли очікується зростання ВВП України. Позитивну динаміку розраховують побачити вже в квітні наступного року.

Реальний валовий внутрішній продукт у III кварталі 2020 року складав 1,2 трильйона гривень, падіння обсягу ВВП в III кварталі проти III кварталу 2019 року складав -3,5%.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства очікувало, що падіння української економіки збережеться на рівні 3% ВВП в жовтні-грудні 2020 року.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня