Зв'язок з нами

Вперше від початку пандемії: кількість звернень за допомогою з безробіття менше 400 тис.

Вперше від початку пандемії: кількість звернень за допомогою з безробіття менше 400 тис.

Вперше від початку пандемії: кількість звернень за допомогою з безробіття менше 400 тис.

Глобальний індекс зайнятості PMI досяг найвищого за 14 років рівня на тлі розширення ринку праці в умовах зростаючого попиту та оптимізму економічного відновлення. Як  повідомляє IHS Markit,  стрімкий приріст робочих місць найбільше спостерігається в розвинених країнах, особливо в Сполучених Штатах та Сполученому Королівстві. В розрізі видів економічної діяльності фінансовий сектор, зокрема банки повідомляють про найбільш динамічне зростання робочих місць.

За дванадцять останніх місяців, включно із квітнем, індекс персональних споживчих витрат (Personal Consumption Expenditures) в Сполучених Штатах зріс на 3.1% у порівнянні з 1.9% у березні 2021 року. Зростання перевищило очікування й стало найбільшою величиною з 1992 року.

З огляду на отримані дані індексу персональних споживчих витрат, експерти наголошували, що  вирішальною подією цього тижня буде оприлюднення у п’ятницю звіту з зайнятості в США, який може підтвердити зростаючу швидкість повернення американців до своїх робочих місць.

Наразі стало відомо, кількість звернень за допомогою з безробіття впало нижче 400 тис. вперше з початку пандемії. Про це повідомляє CNBC.

Ми вирішили висвітлити повідомлення Міністерства праці США, яке посилює оптимізм на відновлення.

Повідомлення Мінпраці США

Міністерство праці повідомило в четвер, що кількість первинних звернень за допомогою з безробіття впало нижче 400 тис., вперше з початку пандемії Covid-19.

За тиждень, що закінчився 29 травня 2021 року, вперше було подано 385 тис. заявок на допомогу з безробіття, що нижче 405 тис. заявок на попередньому тижні, і нижче оцінки Dow Jones в 393 тис., йдеться у повідомленні CNBC.

Вперше від початку пандемії: кількість звернень за допомогою з безробіття менше 400 тис.

Рисунок 1 – Початкові вимоги по страхуванню від безробіття

Джерело: CNBC.

В останнє кількість заяв було менше ніж 14 березня 2020 року – 256 тисяч. На наступному тижні ця кількість заяв стрімко зросла майже до 3 мільйонів, а на початку квітня 2020 року – понад 6,1 мільйона, оскільки уряд США в спробі сповільнити поширення коронавірусної інфекції запровадив карантинні обмеження, що призвело до вимушеної зупинки підприємств.

У міру поширення вакцинації та відновлення роботи підприємств картина на ринку зайнятості значно покращилася.

Раніше в четвер звіт ADP показав, що заробітна плата у травні 2021 року в приватному секторі зросла у 978 тис. осіб.

Перспективи розширення ринку зайнятості

Попри зниження щотижневих вимог, кількість наявних вимог зросла на 169 тис. до 3,77 мільйона.

Вперше від початку пандемії: кількість звернень за допомогою з безробіття менше 400 тис.

Рисунок 2 – Розширення вимог щодо страхування від безробіття

Джерело: CNBC.

Дані з заявками на допомогу з безробіття з’являються на день раніше, ніж деталізоване оприлюднення звіту Міністерства праці щодо зайнятості у несільськогосподарському секторі.

Прогнозується створення 671 тис. нових робочих місць, після квітневого розчарування обсягом 266 тис. на тлі очікуваних 1 мільйона.

Попри те, що дані про зайнятість продовжують поліпшуватися, на ринку праці залишаються значні прогалини, особливо серед тих, хто знаходиться в нижньому кінці економічного спектра.

Понад 15,4 мільйона американців як і раніше отримують пільги в рамках різних програм, включаючи дві, спеціально розроблені для розв’язання проблеми переміщення населення, пов’язаного з пандемією. Це загальна кількість, відставання від якого становить два тижні, що приблизно вдвічі менше, ніж рік тому.

Очікується також, що кількість звернень продовжить знижуватися в міру того, як все більше працівників повертатимуся на свої робочі місця, а директивні органи штатів звертатимуть програми підтримки населення та пільги. Пролонговані програми федерального уряду по безробіттю закінчуються вже у вересні 2021 року,  утім є багато випадків, коли робочі відмовляються погоджуватися на нові посади.

Опубліковане в середу періодичне опитування бізнесу, яке здійснюється Федеральною резервною системою (ФРС США) у своїх округах, показує, що підприємствам по всій країні важко знайти працівників для заповнення вакансій.

«Нестача кандидатів на роботу не дозволяє деяким компаніям збільшувати обсяги виробництва і, що рідше, змушує деякі підприємства скорочувати години роботи», – йдеться у звіті ФРС.  У звіті також зазначається, що компанії пропонують підписні бонуси та вищу заробітну плату для залучення працівників, але очікується, що пропозиція робочої сили залишиться «обмеженою».

У районі Бостона власники бізнесу назвали «щедрі розміри допомоги по безробіттю, обов’язки по догляду за дітьми та заходи безпеки» як проблеми, що заважають їм в знаходженні працівників.

Нагадаємо, згідно з останніми періодичними опитуваннями українського бізнесу, яке проводить Нацбанк на щомісячній основі показало, оцінки щодо зайнятості залишаються стриманими. Підприємства всіх ВЕД, крім торгівлі, не очікують розширення робочих місць в Україні.

 

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня