Зв'язок з нами

COVID-19

ВООЗ закликала включити у COVID-протоколи підтримку психічного здоров’я

ВООЗ закликала включити у COVID-протоколи підтримку психічного здоров’я

ВООЗ закликала включити у COVID-протоколи підтримку психічного здоров’я

Голова офісу Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт закликав владу затвердити Національний план дій з охорони психічного здоров’я та включити підтримку психічного здоров’я у протоколи відповіді на пандемію коронавірусу.

«Підтримка психічного здоров’я повинна бути інтегрована в національні протоколи відповіді на COVID-19», – сказав представник ВООЗ у коментарі РБК-Україна.

Хабіхт додав, що ВООЗ і Національний центр громадського здоров’я уже розробили навчальний пакет для медиків щодо психічного здоров’я в умовах пандемії.

Українські медики припускають, що коронавірусна інфекція вражає мозок і викликає у пацієнтів депресію і суїцидальні думки. Саме з цим можуть бути пов’язані 4 самогубства, вчинені пацієнтами з COVID-19 у київських лікарнях.

Нагадаємо, у вересні двоє чоловіків наклали на себе руки, вистрибнувши з вікна київської клінічної лікарні №4 лікарні для хворих COVID-19. А в кінці жовтня суїцид скоїли ще два пацієнта, які лікувалися від коронавірусу в Олександрівській лікарні і міській клінічній лікарні № 8, вони також вистрибнули з вікна. Відзначимо, що в Харкові з вікна вистрибнув педіатр, який перехворів коронавірусом.

Зазначимо, що учені з різних країн світу уже підтвердили здатність коронавірусу COVID-19 атакувати різні системи організму. Так, дослідники з гамбурзької університетської клініки в Еппендорфі (UKE) з’ясували, що SARS-CoV-2 вражає легені, нирки, серце, печінку та головний мозок.  А китайські лікарі довели, що  коронавірус може заподіяти шкоду центральній нервовій системі пацієнта, викликаючи нейровірусні інфекції.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня