Зв'язок з нами

COVID-19

ВООЗ попередила про катастрофічний провал з вакцинацією у бідних країнах

ВООЗ попередила про катастрофічний провал з вакцинацією у бідних країнах

ВООЗ попередила про катастрофічний провал з вакцинацією у бідних країнах

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що світове виробництво вакцин достатнє для забезпечення усіх країн світу. Однак до бідних країн вона не доходить.

Про це він заявив під час брифінгу 18 січня, передає Forbes. «Вакцини буде достатньо для всіх. Однак, на цей час треба працювати разом як одна світова родина для того, аби ставити у пріоритет у всіх країнах тих, хто перебуває у зоні ризику захворіти тяжкою хворобою та померти», – вказав Гебреісус, додавши, що ВООЗ вже зарезервувала для бідних країн 2 млрд доз вакцин від п’ятьох виробників, із опцією на ще один додатковий мільярд доз. Початок поставок очікується у лютому.

Але поки що очільник ВООЗ констатує, що бідні країни опинилися за бортом вакцинації. «Понад 39 млн щеплень вакциною вже були зроблені у щонайменше 49 країнах з високим рівнем доходу. І тільки в одній країні з низькими доходами були зроблені 25 щеплень. Не 25 млн, не 25 тис., а просто 25», – розповів він, попередивши, що «світ перебуває на межі моральної катастрофи, цей провал буде оплачено життями в найбідніших країнах світу».

Тим часом, група експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я у складі 10 осіб прибула до китайського міста Ухань. Протягом двох тижнів науковці вивчатимуть походження коронавірусу.

На 14 січня ВООЗ скликала засідання комітету з надзвичайних ситуацій. Зустріч вирішено провести на два тижні раніше, ніж планувалося, щоб обговорити більш заразні мутації коронавірусу. Це вже шосте за рахунком засідання комітету з НС.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила, що «британський» штам COVID-19 вже виявили як мінімум в 50 країнах. Він, за даними вчених, є більш заразним, ніж інші мутації коронавірусу.

Нова мутація коронавірусу змінила його структуру і дозволила краще пристосовуватися, щоб проникати в клітини людини. Дослідження британських фахівців показали, що хвороба тепер швидше розмножується.

Науковці з Кенійського медичного дослідницького інституту заявили, що в Кенії загалом циркулюють 20 варіантів вірусу SARS-CoV-2.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня