Зв'язок з нами

СВІТ

ВООЗ попередила країни про нові мутації коронавірусу

ВООЗ попередила країни про нові мутації коронавірусу

ВООЗ попередила країни про нові мутації коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров’я вказала, що поява нових штамів коронавірусу була прогнозованою, оскільки це є природній процес. І в майбутньому він продовжить мутувати, тому країни мають об’єднати свої зусилля проти хвороби.

Про це йшлося на засіданні ВООЗ 28 грудня, яке транслювалося у Twitter. Як пояснила глава технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове, мутації коронавірусу є очікуваною. «Мутації продовжаться, мутації – це природній процес. На самому вірусі це суттєво не відбивається, але нам потрібно продовжити вивчати ці варіанти, зокрема з точки зору їх передавання», – сказала вона. Організація обіцяє уважно стежити за новими штамами коронавірусу. Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус також заявив, що у 2021 році світ зіткнеться з новими варіантами коронавірусу, і закликав країни оперативно ділитися інформацією про нові штами з ВООЗ та іншими державами.

Нагадаємо, за рік з початку пандемії коронавірус, пристосовуючись до організму людини, мутував у 7 різних штамів. Але поки зі всіма ними можна боротися із допомогою вакцини.

Зараз набули поширення два штами, що відрізняються підвищеною заразністю – виявлений у вересні на території Британії, і вперше діагностований в ПАР у грудні.

Раніше у ВООЗ визнали, що коронавірус COVID-19 після спалаху в Китаї мутував, ставши більш заразним. Цим пояснюється важкість епідемій в Європі і США.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня