Зв'язок з нами

COVID-19

Візит ВООЗ до Китаю: експерти пояснили, коли і як могло початися поширення коронавірусу

Візит ВООЗ до Китаю: експерти пояснили, коли і як могло початися поширення коронавірусу

Візит ВООЗ до Китаю: експерти пояснили, коли і як могло початися поширення коронавірусу

Вчені Всесвітньої організації охорони здоров’я, які працювали чотири тижні в Ухані (Китай), припускають, що коронавірус міг почати своє поширення світом не з грудня 2019 року, а на два місяці раніше. Експерти ВООЗ наполягають на подальшому дослідженні в центральному Китаї.

Як повідомляє The Wall Street Journal, понад 90 людей в центральному Китаї були госпіталізовані з симптомами, схожими на COVID-19 за два місяці до того, як нову коронавірусну інфекцію виявили в Ухані наприкінці 2019 року.

Дані про пацієнтів з пневмонією і іншими симптомами, схожими на COVID-19, група ВООЗ отримала від китайської влади. Це 92 випадки в 223 медичних закладах по всій провінції Хубей, де знаходиться епіцентр спалаху місто Ухань.

Приблизно третина з цих пацієнтів померла або відмовилася брати участь у тестах, розповів глава групи ВООЗ Пітер Бен Ембарек. Дві третини дали негативний результат у серологічних тестах, за допомогою яких шукають антитіла.

«Цифри не так вже й важливі. Важливим є те, що ми дійсно не знаємо, наскільки надійні серологічні тести для виявлення антитіл до SARS-CoV-2 більш ніж через рік після зараження», – сказав Ембарек.

Нагадаємо, команда ВООЗ прибула до адміністративного центру провінції Хубей, Ухань, в січні, щоб розслідувати походження COVID-19. Експерти вже встигли побувати в лікарнях, де лікували перших пацієнтів з коронавірусом, і оптовий ринок морепродуктів Хуанань, де в грудні 2019 року було зареєстровано випадки зараження тоді ще невідомим вірусом.

Ринок Хуанань важливий для дослідження, так як саме там був виявлений перший кластер випадків захворювання. Китай має намір відвести від себе звинувачення в приховуванні масштабів спалаху на першому етапі, одночасно просуваючи альтернативні теорії про те, що коронавірус виник в іншому місці і, можливо, був привезений в Ухань з-за кордону.

Раніше вчені розповіли про результати останніх проведених досліджень. Фахівці встановили, що «африканський» штам COVID-19 небезпечніше інших і стійкий до антитіл, які містять вакцини.

Всесвітня організація охорони здоров’я звернулася до розвинених країн із проханням призупинити темпи вакцинації населення. В організації хочуть домогтися, щоб препаратів вистачило менш забезпеченим країнам.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня