Зв'язок з нами

СВІТ

Вірменія має намір заборонити продаж турецьких товарів

Вірменія має намір заборонити продаж турецьких товарів

Вірменія має намір заборонити продаж турецьких товарів

Вірменія крім заборони на ввезення турецьких товарів має намір заборонити їх продаж. Рішення хочуть прийняти у зв’язку з підтримкою Туреччиною азербайджанської армії під час загострення війни в Нагірному Карабасі.

Про це заявив міністр економіки Вірменії Ваан Керобян, повідомляє armeniasputnik.

Зазначимо, з 2021 року у Вірменії діє заборона на ввезення турецьких товарів. Але незважаючи на це, вони продаються під тим приводом, що були завезені ще до заборони.

«Тому ми, по всій видимості, введемо заборону і на продаж, незалежно від того, коли товар був завезений. Тому що під цим приводом деяким суб’єктам незаконними шляхами вдається вкидати на ринок турецькі товари», – зазначив Керобян.

При цьому він додав, що політика може змінитися, якщо Анкара і Єреван захочуть налагодити відносини. Заборону турецьких товарів ввели після того, як Туреччина надала відкриту військову підтримку Азербайджану у війні в Нагірному Карабасі в минулому році.

Як відомо, чергове загострення між Туреччиною і Вірменією спровокувало те, що президент США Джо Байден офіційно визнав геноцид вірмен в Османській імперії. Йдеться про масові вбивства вірмен на Закавказзі під час вторгнення турецьких військ. Оцінка чисельності жертв коливається від 200 000 до 2 млн.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган закликає світову спільноту не політизувати події 1915 року і не перетворювати їх на знаряддя тиску на Анкару. При цьому він з повагою вшановує пам’ять вірмен Османської імперії, «загиблих у складних умовах Першої світової війни».

Міністерство закордонних справ Туреччини викликало посла США в Анкарі Девіда Саттерфілда після заяви Джо Байдена про офіційне визнання геноцид вірмен. У відомстві засудили і повністю відкинули заяву президента США.

Читайте також:

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про відставку і оголосив, що правляча в Вірменії партія «Громадянський договір» візьме участь в майбутніх 20 червня дострокових парламентських виборах.

У лютому прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян під час мітингу своїх прихильників наказав солдатам, офіцерам і генералам Збройних сил «займатися своєю справою».

Керівник опозиційної парламентської фракції «Світла Вірменія» Едмон Марукяна закликав Нікола Пашиняна відмовитися від ідеї звільнити начальника Головного штабу ЗС Оніка Гаспарян. Натомість прем’єр-міністру запропонували нову «угоду».

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян збереже свої повноваження до дострокових парламентських виборів. Інші варіанти не обговорюються.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня