Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Відведення військ Росії: Київ чекає підтвердження НАТО

Відведення військ Росії: Київ чекає підтвердження НАТО

Фото: facebook.com/mod.mil.rus Росія відводить війська від кордонів України

Кулеба закликає міжнародних партнерів не втрачати пильності і продовжувати стежити за ситуацією з військами РФ.

Україна очікує підтвердження інформації про відведення російських військ від свого кордону від української розвідки і НАТО. Про це йдеться в заяві глави МЗС Дмитра Кулеби в п’ятницю, 23 квітня.

“Сама заява міністра Шойгу – позитивна подія. Якщо Росія дійсно відведе від кордону з Україною величезні військові сили, які вона туди стягнула, це послабить напруженість. Однак ми повинні пам’ятати, що сам цей крок не зупиняє ні ескалацію, ані конфлікт в цілому”, – заявив міністр.

Україна хотіла б бачити послідовні конструктивні дії, підтверджені українською розвідкою і розвідкою НАТО.

“По-друге, ці війська не просто дійшли до нашого кордону і тепер повинні повернутися назад. Вони проводили небезпечні навчання і створили реальну небезпеку для України. Росія як і раніше повинна в цілому пояснити Україні, ОБСЄ і міжнародному співтовариству, навіщо їй насправді потрібно стягувати таку кількість військ з наступальним озброєнням на кордоні з Україною з такої надмірної чисельності військ”, – заявив Кулеба.

Також він подякував міжнародним партнерам за рішучу і своєчасну реакцію на загострення Росією ситуації. За його словами, це допомогло спонукати Росію до прийняття рішення про згортання безпрецедентно небезпечних навчань.

“Україна закликає своїх партнерів поки не втрачати пильність, продовжувати уважно стежити за ситуацією і вживати дієвих заходів щодо стримування Росії”, – сказав Кулеба.

Напередодні міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив про закінчення перевірки боєготовності військ. Задіяні в навчаннях на півдні Росії війська повинні повернутися в місця постійної дислокації до 1 травня. Сьогодні почався процес передислокації.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня