Зв'язок з нами

Відомий лікар висміяв помилки в українській інструкції до Covishield

Відомий лікар висміяв помилки в українській інструкції до Covishield

Фото з відкритих джерел

В Україні триває вакцинація індійською вакциною CoviShield

Відомий лікар із Рівного Павло Сільковський в соцмережі Facebook висміяв помилки в українській інструкції до препарату Covishield, яким наразі вакцинують громадян.

Так, в українській версії інструкції до вакцини Covishield, яка розміщена в державному реєстрі лікарських засобів, йдеться: «Вироблено у 293 клітинах генетично модифікованих нирок ембріону людини». Лікар стверджує, що 293 клітини не мають нічого спільного з клітинною лінією HEK-293, яка справді виділена з людського ембріона вже багато років тому.

Відомий лікар висміяв помилки в українській інструкції до Covishield

Відомий лікар висміяв помилки в українській інструкції до Covishield

Фото: Павло Сільковський/Facebook

«Такі серйозні помилки в таких відповідальних речах, м’яко кажучи, неприпустимі. Бо для багатьох таке формулювання служить великим каменем спотикання. Проте маю зазначити, що в нас може бути низка важливих і аргументованих запитань до вакцин і вакцинації загалом. Але аргумент, що у вакцинах використана клітинна лінія HEK-293, є дуже слабким і сумнівним для відмови від вакцинації», – зауважив Сільковський.

Крім того, недолугість помилок в українському перекладі інструкції до вакцини Covishield лікар вирішив показати в гумористичній формі:

«Розмова на індійському заводі вакцин:

– Амаре, я вже виділив 300 клітин із нирок людського ембріону. Цього достатньо для нашої нової вакцини Ковішелд?

– Нітіне, та ти що! Яких 300?! В Астразанека сказали 293! І ні клітини більше. Забирай назад 7 клітин, бо нічого не буде!».

Нагадаємо, в Україні з 25 лютого триває вакцинація від Covid-19. Від початку кампанії першу дозу отримали понад 30 тисяч українців. Щеплення роблять індійською вакциною CoviShield – вакциною від Oxford/AstraZeneca, яку виробляють в Індії.

Днями Міністерство охорони здоров’я звернулося до Crown Agents щодо можливості надання інформації про вакцини Covishield виробництва Serum Institute of India. Мова про дату виробництва та строк придатності.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня