Зв'язок з нами

Відео: Офіс генпрокурора схвалив ратифікацію Конвенції проти домашнього насильства

Відео: Офіс генпрокурора схвалив ратифікацію Конвенції проти домашнього насильства

Відео: Офіс генпрокурора схвалив ратифікацію Конвенції проти домашнього насильства

Генпрокурор Ірина Венедіктова підписала офіційну позицію Офісу генпрокурора щодо відсутності будь-яких перешкод в Україні для запуску процедури ратифікації Стамбульської конвенції.

Про це вона заявила у своєму відеозверненні щодо оголошення протидії домашньому насиллю пріоритетом роботи прокуратури на 2021 рік, повідомляє прес-служба відомства.

Відео: Офіс генпрокурора схвалив ратифікацію Конвенції проти домашнього насильства

Ірина Венедіктова генеральний прокурор України

«Я підписала офіційну позицію Офісу Генпрокурора щодо відсутності будь-яких перешкод для запуску цієї процедури. Гасло Стамбульської конвенції «Вільні від страху, вільні від насилля» має стати дійсністю для України»

Зокрема, генпрокурор уточнила, що кримінальна відповідальність за домашнє насильство – відносно нова норма українського законодавства, яка діє трохи більш як два роки та наближає Україну до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

«Важливість ратифікації Стамбульської конвенції складно переоцінити, тому нами розроблена дорожня карта для пришвидшення цього процесу. Варто зазначити, що її ратифікація не створюватиме для України зобов’язань у частині зміни інститутів сім’ї та усиновлення – суспільство має до цього дозріти. Тому цього разу подібні маніпуляції, які досі гальмували ратифікацію Стамбульської конвенції, не спрацюють»

— Ірина Венедіктова, генеральний прокурор України

За даними генпрокурора, кожна третя родина в Україні стикається з насильством. Вона повідомила, що від 1 до 3 мільйонів дітей щороку стають його свідками чи жертвами, а наслідками цього, окрім фізичних, є глибокі душевні травми.

«Ситуація загострилась у зв’язку з карантином, коли кривдники і жертви вимушено опинились у закритому просторі. За минулий рік кількість звернень з приводу насильства зросла більш ніж наполовину. З них 86% надійшли від жінок, 12% від чоловіків і 2% – від дітей»

— Ірина Венедіктова, генеральний прокурор України

Вона уточнила, що, зокрема, представники ООН називають цю тенденцію пандемією насилля під час пандемії коронавірусу.

Генпрокурор підкреслила, що на рівні держави робиться чимало глобальних кроків для подолання цього явища.

Зокрема, за її словами, імпульсом стало ухвалення торік указу Президента України про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства, і одним із інструментів його реалізації є урядова державна соціальна програма.

«До важливих кроків, безумовно, можна віднести приєднання за ініціативи першої леді Олени Зеленської у вересні 2020 року України до заснованого країнами Великої Сімки Партнерства Біарріц щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Втіленням зобов’язань, які взяла на себе Україна, став запуск торік урядової гарячої лінії з протидії домашньому насильству – 1547. Запам’ятайте цей номер і перекажіть тим, хто потребує захисту – це дуже важливо»

— Ірина Венедіктова, генеральний прокурор України

Венедіктова зазначила також, що торік в Україні було створено дев’ять шелтерів – притулків для постраждалих від домашнього насильства.

«На цей рік передбачено 275 млн грн для розширення мережі служб підтримки постраждалих. За ці кошти утримуватимуть наявні притулки та денні центри, створюватимуть нові та збільшать кількість мобільних бригад соціально-психологічної допомоги»

— Ірина Венедіктова, генеральний прокурор України

 

Нагадаємо, у лютому 2021 року Верховна Рада схвалила закон, який посилить покарання за домашнє насильство. Зловмисників пропонують карати суспільно корисними роботами зі спрямуванням коштів за їх виконання постраждалій особі.

У січні МВС розширило чат-бот допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Тепер у #ДійПротиНасильства з’явились нові розділи і контакти мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

Уряд Канади виділив $7 мільйонів на фінансування нового проекту боротьби з домашнім насильством в Україні.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня