Зв'язок з нами

COVID-19

Вертоліт Ingenuity дістався поверхні Марсу: що далі планують у NASA

Вертоліт Ingenuity дістався поверхні Марсу: що далі планують у NASA

Вертоліт Ingenuity дістався поверхні Марсу: що далі планують у NASA

Американське космічне агентство повідомило, що вертоліт Ingenuity дістався до поверхні Марса і проходить підготовку до свого першого польоту. Його планують підняти в небо вже 11 квітня.

Про це повідомляє «Sciencealert».

«Посадка MarsHelicopter підтверджена! Його подорож на 471 млн км на борту NASAPersevere закінчилася сьогодні остаточним падінням на 4 дюйма від марсохода на поверхню Марсу. Наступна віха? Пережити ніч», – повідомили у NASA.

Perseverance покинув вертоліт і його «аеродром» після того, як апарат впав на поверхню. Харчування вертольота Ingenuity здійснювалося енергією Perseverance, але тепер йому доведеться використовувати власну батарею для запуску важливого обігрівача, щоб захистити неекрановані електричні компоненти від замерзання і розтріскування в сувору марсіанську ніч.

«Цей обігрівач підтримує внутрішню температуру близько 7 градусів Цельсія в суворі холоди марсіанської ночі, коли температура може опускатися до -90 градусів Цельсія», – зазначив Боб Баларам, керівник проекту Mars Helicopter Project.

Вертоліт Ingenuity дістався поверхні Марсу: що далі планують у NASA

«Це захищає ключові компоненти, такі як акумулятор і деякі чутливі електронні пристрої, від пошкоджень при дуже низьких температурах», – додав він.

Протягом наступних кількох днів команда Ingenuity перевірить, щоб сонячні панелі вертольота працювали належним чином, і підзарядили його акумулятор перед тестуванням двигунів і датчиків перед першим польотом.

Першу спробу польоту Ingenuity зробить не раніше 11 квітня. Передбачається, що вертоліт здійснить підйом зі швидкістю приблизно один метр в секунду на висоту три метри, зависання там протягом 30 секунд, а потім спуск назад на поверхню. Протягом місяця планується до п’яти польотів.
Для установки піддону марсохід використав свій роботизований маніпулятор, відзначили астрономи.

«Тепер потрібно перевірити систему відбору проб, коли її кришка скинута», – додали в NASA.

Марсохід використовував роботизований маніпулятор, щоб отримати зображення знизу. Щоб краще зрозуміти, як працює висувний піддон, NASA також показало, як виглядав цей процес під час тренувального скидання, коли марсохід все ще перебував на Землі.

Раніше повідомлялося, що вертоліт Ingenuity ( «Винахідливість»), який прибув на Марс разом з марсоходом Perseverance ( «Наполегливість»), здійснить перший політ в небі Червоної планети на початку квітня.

Вертоліт відправився на Марс разом з марсоходом NASA Perseverance, який успішно приземлився на планеті 18 лютого.

Нещодавно марсоход Curiosity, який уже майже 10 років борознить поверхню червоної планети, надіслав новий знімок.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня