Зв'язок з нами

ГРОШІ

Верховний Суд скасував півмільярдний штраф АМКУ проти «Імперіал Тобако»

Верховний Суд скасував півмільярдний штраф АМКУ проти «Імперіал Тобако»

Верховний Суд скасував півмільярдний штраф АМКУ проти «Імперіал Тобако»

Верховний Cуд України 1 червня скасував рішення попередніх судових інстанцій та зняв обвинувачення з компаній «Імперіал Тобако Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» в антиконкурентних узгоджених діях, висунутих АМКУ.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Згідно з висновком незалежної судової експертизи та інших численних доказів, наданих адвокатами компанії, група компаній «Імперіал Тобакко» в Україні не мала відношення до подій на українському ринку дистрибуції тютюнових виробів, в результаті яких на ринку залишився один дистриб’ютор, і вища судова інстанція підтвердила відсутність будь-яких порушень антимонопольного законодавства в діях компанії. Звинувачення АМКУ у змові та накладення штрафу на компанії у розмірі 460 мільйонів гривень є неправомірними»

«Імперіал Тобако Юкрейн»

Гендиректор «Імперіал Тобако Юкрейн» Растіслав Чернак заявив, що компанія завжди діяла цілковито прозоро та винятково порядно, виступаючи за справедливу та чесну конкуренцію, дотримуючись усіх антимонопольних законів не лише в українському законодавстві, а й принципів захисту економічної конкуренції, закладених у законодавстві ЄС.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року АМКУ оштрафував компанії-виробники тютюнових виробів «Філіп Морріс», «Джей Ті», «Імперіал Тобакко», «Бритіш Американ Тобакко», «Прилуки», а також реалізатора «Тедіс» на загальну суму 6,5 мільярда гривень за узгоджені антиконкурентні дії. Однак пізніше компанії оскаржили ці санкції в судах.

Так, група тютюнових компаній JT International виграла суд в Антимонопольного комітету, домігшись скасування накладеного у 2019 році штрафу на загальну суму 923 млн грн.

Наприкінці грудня 2020 року компанія Philip Morris International подала позов про двостороннє інвестиційному арбітражі в зв’язку з несправедливим, на думку компанії, рішенням АМКУ щодо штрафу компанії по справі «Тедіс» за узгоджені антиконкурентні дії.

У лютому 2021 року Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу найбільшого в країні дистриб’ютора тютюну компанії «Тедіс Україна», скасувавши рішення АМКУ в частині накладеного на компанію штрафу в розмірі 3,4 млрд грн.

23 лютого Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу «В.А.Т. – ПРИЛУКИ» на рішення суду першої інстанції і АМКУ про накладення штрафу за порушення законодавства щодо захисту економічної конкуренції.

А у квітні 2021 Верховний Суд скасував 80 мільйонів гривень штрафу, який АМКУ наклав на тютюнову компанію «Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня