Зв'язок з нами

СВІТ

Венеціанська комісія визнала російський режим фактичною диктатурою

Венеціанська комісія визнала російський режим фактичною диктатурою

Венеціанська комісія визнала російський режим фактичною диктатурою

Венеціанська комісія Ради Європи вказала, що зміни до російської конституції на користь Путіна настільки викривили принцип поділу влади, що РФ вже не може вважатися навіть президентською республікою.

Про це йдеться у попередньому висновку на сайті Венеціанської комісії, пише Новая газета. ВК піддала критиці нещодавні зміни в конституцію Росії, які дозволяють нинішньому президентові країни Володимиру Путіну позачергово балотуватися на нових виборах, а також надають йому додаткові повноваження. «Аналізуючи зміни, Венеціанська комісія дійшла висновку, що вони непропорційно посилили позицію президента Російської Федерації і порушили систему стримувань і противаг, з самого початку передбачених у Конституції… Ці зміни виходять далеко за межі того, що доречно відповідно до принципу поділу влади навіть при президентських режимах», – говориться у висновках.

Також розкритиковано ініційоване самим Путіним обнулення його президентських термінів, що дає йому можливість брати участь в наступних виборах і правити Росією до 2036 року. Комісія вказала, що в цій поправці відсутня логіка, вона становить загрозу верховенству права в Росії, а також послаблює органи суб’єктів РФ і місцевого самоврядування.

У документі також говориться, що зміни до Конституції приймалися занадто поспішно, а швидкість їх підготовки не відповідала важливості цих поправок. Це призвело до браку часу для достатньої кількості консультацій з народом.

Нагадаємо, 15 січня 2020 року Володимир Путін відправив у відставку уряд Дмитра Медведєва і оголосив про масштабну конституційну реформу.

11 березня Російська Держдума схвалила у третьому, остаточному читанні поправки до Конституції РФ. Одна з них передбачає «обнулення» президентських термінів Путіна, що дозволяє йому правити країною до 2036 року.

Поправки до Конституції РФ підтримали 76% учасників голосування.

3 липня Володимир Путін підписав указ про внесення поправок до Конституції Російської Федерації.

Додамо, що поправки в російську Конституцію також дозволять включати до складу РФ регіони України та Білорусі. Таким чином буде відображено право на «возз’єднання русского мира». А поправка про захист цілісності покликана зробити неконституційними будь-які законопроекти, пов’язані з поверненням Криму Україні.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня