Зв'язок з нами

Вчені США створили найбілішу фарбу в світі

Вчені США створили найбілішу фарбу в світі

Вчені США створили найбілішу фарбу в світі

У США створили фарбу, яка відбиває 98% сонячного світла. Вона може охолоджувати будинки краще за кондиціонер.

Фарбу створили вчені Університету Пердью в США, їх робота опублікована в науковому журналі ACS Applied Materials & Interfaces. Відзначається, що доступні зараз світловідбиваючі білі фарби відбивають лише 80-90% сонячного світла, а також поглинають ультрафіолет. Нова фарба в якості білого пігменту використовує сульфат барію, на відміну від використовуваних в більшості фарб діоксиду титану він не поглинає промені ультрафіолету. Також частинки пігменту навмисно були зроблені різного розміру, ця неоднорідність дозволила більш ефективно розсіювати частки світла з різною довжиною хвилі. У підсумку в ході випробувань поверхні, покриті новою фарбою, навіть при прямому сонячному світлі мали температуру на 4,5 градуса нижче температури навколишнього середовища.

В результаті покриття новою фарбою даху в 100 квадратних метрів дасть охолоджуючу потужність в 11,7 кіловат, що істотно більше, ніж у середньостатистичного сучасного кондиціонера.

Крім іншого, нова фарба відбиває інфрачервоні хвилі на довжині, що не поглинається атмосферою, тобто вони йдуть назад в космос і не нагрівають планету. «Наша фарба може допомогти в боротьбі з глобальним потеплінням, допомагаючи охолодити Землю, і це здорово», – зазначив один з авторів дослідження Сюлін Чжуань.

Дослідники вже патентують фарбу і у співпраці з неназваною великою корпорацією працюють над її запуском в комерційний оборот. На думку винахідників, вона може з’явитися на ринку вже через один або два роки. Її вартість, за їхніми словами, не буде значно відрізнятися від існуючих аналогів.

Нагадаємо, у США розповіли, у скільки країні обійдеться боротьба із глобальним потеплінням. Вчені підрахували, у яку суму глобальне потепління обійдеться людству. Також було опубліковано перелік міст, які можуть зникнути з лиця землі через танення льодовиків.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня