Зв'язок з нами

ГРОШІ

Вашингтон і Пекін провели перші торговельні перемовини за часів Байдена

Вашингтон і Пекін провели перші торговельні перемовини за часів Байдена

Вашингтон і Пекін провели перші торговельні перемовини за часів Байдена

Уперше з початку президентства Джо Байдена торговий представник США Кетрій Тай провела з віцепрем’єром Китаю Лію Хе перемовини щодо торговельної суперечки між двома країнами.

«Сторони провели відвертий, прагматичний та конструктивний обмін думками», – заявила китайська сторона, повідомляє dpa-international.

США дали аналогічну оцінку перемовинам із Пекіном, відзначивши «відверту розмову між сторонами».

Такий вибір слів у дипломатичній мові, як правило, вказує на те, що під час дискусій існували певні розбіжності в думках між сторонами.

Торговельна суперечка між Пекіном та Вашингтоном триває вже три роки. Останній контакт між учасниками переговорів був у серпні минулого року, за часи адміністрації експрезидента США Дональда Трампа.

США та Китай досягли часткової домовленості в січні минулого року щодо так званої першої фази торговельної угоди, яка поставила на паузу ескалацію в торговельній суперечці між країнами. Ця угода повинна була переглядатися кожні 6 місяців для контролю її виконання.

Згідно з угодою, Китай зобов’язався значно збільшити імпорт із США в рамках угоди. Пекін також вимагає від США скасувати «каральні» мита, введені Трампом майже на весь імпорт з Китаю.

Читайте також:

4 лютого Президент США Джо Байден виступив в Білому домі. Його виступ стосувався відносин США з Росією, Китаєм і ще низки питань. Центральною лінією всього виступу Байдена була теза про те, що «Америка повертається на світову арену» – на противагу зовнішній політиці, яку проводив Трамп.

11 лютого Джо Байден провів першу телефонну розмову з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, в ході якої Байден позначив одним зі своїх пріоритетів вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон. Президент США також підтвердив свої пріоритети захисту безпеки, процвітання, здоров’я і способу життя американського народу.

Нещодавно спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі закликала до дипломатичного бойкоту зимових Олімпійських ігор наступного року в Пекіні через занепокоєння з приводу порушень прав людини.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня