Зв'язок з нами

ГРОШІ

В уряді повідомили, коли розраховують отримати промисловий безвіз із ЄС

В уряді повідомили, коли розраховують отримати промисловий безвіз із ЄС

В уряді повідомили, коли розраховують отримати промисловий безвіз із ЄС

Євросоюз розпочав перевірку відповідності України вимогам угоди АСАА – так званого промислового безвізу. За сприятливого результату Київ долучиться до неї вже в 2021 році.

Як пише Європейська правда, про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, коментуючи підсумки засідання Ради асоціації Україна – ЄС.

«Місія ЄС вже почала оцінку готовності України до підписання угоди про так званий промисловий безвіз. Це дасть широкі торговельні можливості для малого та середнього бізнесу, який зможе реалізовувати свій товар на ринках Європейського Союзу. Розраховуємо якомога швидше отримати рекомендації та підписати угоду вже в цьому році», – сказав прем’єр.

Угода АСАА – «промисловий безвіз», – це визнання національної еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській, що дозволило б виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС у пошуках офіційного представника (резидента ЄС), який може отримати цей сертифікат.

Нагадаємо, в лютому 2020 ЄС очікував, що до кінця року Україна переконає Євросоюз в тому, що її стандарти і сертифікація відповідають європейським, і тоді можна буде почати переговори про підписання угоди.

Нагадаємо, у 2021 році відбудеться оновлення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

У лютому 2018 року Верховна Рада і Кабмін схвалили «дорожню карту» виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Через рік в лютому 2019 року Климпуш-Цинцадзе заявила, що загальний прогрес України у виконанні зобов’язань Угоди про асоціацію з Європейським союзом, становить 42%.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня