Зв'язок з нами

ГРОШІ

В уряді пояснили, чому Коболєва звільнили з «Нафтогазу»

В уряді пояснили, чому Коболєва звільнили з «Нафтогазу»

В уряді пояснили, чому Коболєва звільнили з «Нафтогазу»

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов заявив, що причиною звільнення глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва стали незадовільні показники компанії.

«У ситуації з НАК Нафтогаз збитки та невиконання планів по зростанню видобутку газу – факт нашої реальності (трішки цифр про 11,5 млрд плану прибутку та 19 млрд збитків у підсумку). В такій ситуації Уряд не мав права на бездіяльність»,

— Олег Немчінов Міністр Кабінету міністрів

Міністр Кабміну наголосив, що уряд не порушив процедури та не перевищив своїх повноважень під час звільнення Коболєва у частині корпоративної культури.

«Так, у нас є рекомендації ОЕСР щодо впровадження корпоративного управління, які передбачають розробку механізмів оцінювання результативності роботи наглядових рад. Наразі такі критерії в нас не розроблено, але є випадки, коли результати видно неозброєним оком. Кабінет Міністрів України дотримався процедури. Було ухвалено рішення про перезавантаження наглядової ради, був змінений керівник, наглядова рада продовжить працювати, від цього інституту ніхто не відмовляється. Ми маємо пам’ятати, що державні компанії – належать державі, це те, що має працювати в інтересах усього суспільства», – пояснив Немчінов.

Нагадаємо, 28 квітня главу правління НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва було звільнено. Контракт Коболєва буде припинений достроково. Сам Коболєв заявив, що заяви на звільнення писав. Екс-голова правління «Нафтогазу» Коболєв планує оскаржити свою відставку.

Главою НАК «Нафтогаз України» призначили в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка. А Міністерство енергетики очолив Юрій Бойко. Вітренко вважає, що звільнення глави правління НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва і зміна наглядової ради є закономірними.

У США з огляду на зміни в керівництві НАК «Нафтогаз України» заявили, що від дотримання принципів корпоративного управління, прозорість та доброчесність у призначенні персоналу в енергетичному секторі залежить довіра до України. Посли G7 наголосили, що ефективне управління держпідприємствами, вільне від політичного втручання, має вирішальне значення для конкурентоспроможності, процвітання і виконання міжнародних зобов’язань України.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня