Зв'язок з нами

ГРОШІ

В уряді назвали дату повноцінного запуску накопичувальних пенсій

В уряді назвали дату повноцінного запуску накопичувальних пенсій

В уряді назвали дату повноцінного запуску накопичувальних пенсій

Міністерство соціальної політики очікує, що накопичувальні пенсії для працівників шкідливих, великих підприємств запрацюють з 2022 року, а для усіх громадян – з 2023. Це стане можливим завдяки ухваленню законопроектів №4408 і №2683.

Закон №4408 дозволить залучити на 2-й рівень пенсійного забезпечення 100 тисяч учасників з щорічними внесками 2 млрд грн.. А закон №2683 залучить 10 млн осіб із внесками 30-40 млрд грн на рік, повідомила глава Мінсоцполітики Марина Лазебна, передає Інтерфакс-Україна.

Міністр уточнила, що через неуспішну детінізацію ринку праці та повсюдні сірі зарпалати влада не може підвищити пенсії. Якщо ситуація не зміниться коефіцієнт заміщення – відношення пенсії до зарплати – до 2055 року знизиться до 18% (у 2020 році – 28,7%).

Нагадаємо, у листопаді 2020 року уряд схвалив законопроект про впровадження в Україні професійної накопичувальної системи, що дозволяє формувати доплати до пенсій.   Працюючих громадян зобов’яжуть віддавати частину зарплатні на спеціальний рахунок, яким розпоряджатимуться фонди.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розраховує, що закон про впровадження накопичувальних пенсій в Україні повинні ухвалити до кінця 2021 року.

У Верховній Раді вважають, що запуск накопичувальних пенсій не є перспективою 1-2 років.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що якщо в Україні не проведуть реформу пенсійної системи, то через 10-15 років уряд чекають проблеми з виплатою пенсій.  Народний депутат від «Слуги народу» Галина Янченко прогнозує, що через 30 років українцям «не світить» пенсія, на яку можна вижити. Тому потрібно поступово впроваджувати накопичувальну систему.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня