Зв'язок з нами

ГРОШІ

В українських ПСГ накопичено рекордні за останні 10 років запаси газу

В українських ПСГ накопичено рекордні за останні 10 років запаси газу

В українських ПСГ накопичено рекордні за останні 10 років запаси газу

Українські підземні сховища газу (ПСГ) у 2020 році накопичили рекордний запас газу за останні 10 років – 28,3 мільярдів кубометрів.

«Послуги наших газосховищ зацікавили не лише українські компанії. Наприкінці грудня кількість іноземних клієнтів, що зберігають у нас газ, перевищила 90. Популярність українських сховищ виросла завдяки активному використанню режиму «Митний склад». Ця послуга дозволяє клієнту зберігати газ у ПСГ до 1095 днів без сплати податків та митних зборів. Зокрема, за цей рік в режимі «Митний склад» до українських ПСГ було закачано 11,2 млрд куб м газу… Наприкінці 2020 року Оператор газосховищ запровадив ще одну послугу – моніторинг зберігання газу, переданого у заставу. Тепер банки можуть слідкувати за операціями з газом в сховищах, який клієнти використовують як заставу для отримання кредитів», – йдеться в повідомленні прес-служби НАК «Нафтогаз України».

У компанії зазначили, що влітку 2020 року було затверджено план розвитку газосховищ до 2029 року на суму 13,5 мільярдів гривень і цьогоріч продовжиться реалізація плану.

Раніше вісім газових компаній опублікували ціни на газ для населення на січень 2021 року. Низьку ціну на січень заявила компанія «Megawatt», ще 50 організацій опублікують вартість найближчим часом.

Нафтогазові компанії Північної Америки і Європи за січень-вересень 2020 списали активів на суму понад 145 млрд доларів. В умовах коронакрізіса в світі знижувалися ціни на нафту і попит на сировину.

Анонсоване «Нафтогазом» підвищення цін на газ для населення в січні стосується тільки споживачів, яких обслуговує компанія – таких всього 4%. Ціни на інші газсбитов переважно набагато вище.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня