Зв'язок з нами

COVID-19

В Україні запрацюють понад дві тисячі пунктів COVID-вакцинації

В Україні запрацюють понад дві тисячі пунктів COVID-вакцинації

В Україні запрацюють понад дві тисячі пунктів COVID-вакцинації

В Україні 28 квітня працюватимуть 2127 пунктів щеплення від COVID-19. Їх відкривають при медичних закладах, пункти облаштовані відповідно до вимог інфекційного контролю.

Про це повідомляється на сайті МОЗ України щодо вакцинації проти коронавірусу.

Наразі в пунктах щеплення розпочинається вакцинація людей віком 65+. На щеплення до найближчого пункту можна записатися через сімейного лікаря або реєстратуру. Адресу і телефон пункту вакцинації можна знайти на сайті про вакцинацію проти COVID-19 – vaccination.covid19.gov.ua. Для отримання щеплення з собою необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код.

У МОЗ нагадали, що 23 квітня Україна отримала 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї в межах глобальної ініціативи COVAX і зараз її розвозять до пунктів щеплення. Цією вакциною щеплюватимуть пріоритетні групи, зокрема людей віком 65+, а також тих, хто повинен отримати другу дозу вже у травні через 12 тижнів після першого щеплення.

Вакцина AstraZeneca виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина від SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio) є ідентичними за складом і технологіями виготовлення. Саме тому, якщо людина отримала першу дозу AstraZeneca/Covishield, то друге щеплення можна зробити вакциною AstraZeneca-SKBio.

Зараз в Україні щеплюють медиків і працівників закладів охорони здоров’я, мешканців та персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, учасників Операції об’єднаних сил на Сході України, людей старше 65 років, соціальних працівників, священнослужителів, олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році, освітян, які залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), співробітників патрульної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників.

Для імунізації використовують вакцини AstraZeneca (Covishield, SKBio), CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Вакцинація відбувається через мережу первинної медичної допомоги та мобільними бригадами з імунізації.

«Якщо ви не належите до пріоритетних груп імунізації проти COVID-19, ви можете записатися до списку очікування на вакцинацію за допомогою застосунку чи порталу «Дія» або через контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко визначив регіони, де виявили порушення алгоритмів МОЗ із вакцинації від коронавірусу.

23 квітня в Україну доставили нову партію COVID-вакцини південнокорейського виробництва AstraZeneca.

Кабінет міністрів оприлюднив Національний план вакцинації на 2021 рік. Планується використати понад 21 мільйон доз вакцини для щеплення населення України.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня