Зв'язок з нами

ГРОШІ

В Україні набув чинності закон щодо тарифів на комунальні послуги

В Україні набув чинності закон щодо тарифів на комунальні послуги

В Україні набув чинності закон щодо тарифів на комунальні послуги

Закон про новий механізм формування тарифів на комунальні послуги 1060-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» 1 травня набув чинності. Учора документ було оприлюднено у офіційному виданні «Голос України».

Однією із важливих новацій закону є впровадження публічних договорів про постачання комунальних послуг, що дозволить комунальним підприємствам, які постачають тепло та гарячу воду, покращити свій фінансовий стан та гарантувати якість послуг для споживачів. Згідно з нормами закону, зі споживачами у приватному секторі і у багатоквартирних будинках, які не обрали модель організації договірних відносин, укладуть нові договори теплопостачання, постачання гарячої води, централізованого водопостачання тощо.

Документ також передбачає диференційовані тарифи на транспортування та постачання теплової енергії (залежно від наявності центральних та індивідуальних теплових пунктів). Також запроваджується диференційована оплату за воду і за тепло, залежно від того, хто несе витрати по обслуговуванню лічильника.

Споживачам компенсують кошти, закладені у тарифах постачальника на установку лічильників, якщо вони встановили лічильники тепла самостійно

Зазначимо, що норма документу про знаходження, за даними Державного земельного кадастру, прибудинкової території у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку вводиться лише з 1 січня 2023 року.

Окрім того, закон дозволяє доступ у житло та інші об’єкти нерухомості виключно представникам газового оператора, чи іншого підприємства, з яким укладено договір з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Водночас порядок доступу і наслідки його ненадання власником (співвласниками) документ пропонує встановити законодавством.

Нагадаємо, Верховна Рада провалила голосування за постанову, якими Кабміну доручали повернути пільговий тариф на електроенергію, ввести мораторій на підвищення тарифів на енергоносії та знизити тарифи на розподіл газу.

З 1 травня українські споживачі по всій країні зможуть перейти на річний тариф на газ. У найближчі дні всі постачальники готуються представити свої тарифи. Річні тарифи оприлюднили уже облгази Фірташа.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня