Зв'язок з нами

ГРОШІ

В Україні через нову криптовалюту зросли ціни на жорсткі диски

В Україні через нову криптовалюту зросли ціни на жорсткі диски

В Україні через нову криптовалюту зросли ціни на жорсткі диски

В Україні зросли ціни на жорсткі диски після того, як в світі почала набирати популярність нова криптовалюта Chia Coin. На відміну від Bitcoin або Ethereum, які видобуваються потужністю процесора або відеокарт, вона майниться на жорстких дисках і SSD-накопичувачах.

Про це повідомляє AIN.UA.

Згідно з даними на порталі Hotline, найпопулярнішими HDD в Україні стали диски об’ємом від 4 до 16 ТБ, а кількість запитів на них продовжує зростати у геометричній прогресії. В основному покупці вибирають диски об’ємом 10-16 Тб, а також від 4 до 10 Тб.

На популярність SSD-дисків нова криптовалюта поки не вплинула. Серед них, як і раніше, найбільш затребуваними залишаються диски об’ємом 1Тб.

У порівнянні з початку квітня попит на жорсткі диски великого об’єму виріс в 8-10 разів. Тоді криптовалюта Chia Coin ще не була так відома, а її майнінгом займалися тільки група ентузіастів з Китаю.

Попит на SSD теж аномально виріс, але не так сильно, як на HDD. Причина зростаючого попиту – саме криптовалюта Chia Coin, адже її вигідніше майнити на жорстких дисках великого обсягу, а не на SSD.

Попит на призначені для користувача диски (об’ємом менше 4 Тб) поки не відреагував на ризики дефіциту і новини про нову криптовалюту.

Як тільки почав зростати попит на жорсткі диски, стали підніматися і ціни на популярні моделі. Протягом останнього року середня ціна на диск WD Purple 8 TB становила близько 7 000 гривен, зараз вона зросла до близько 15 тисяч.

Ціни на SSD теж виросли, але не так помітно. 10 квітня Samsung 970 EVO Plus 1 TB продавався за середньою ціною 5 460 гривень, тепер ціна становить близько 7298 гривень.

У 2020-2021 році, за даними аналітиків, цифрова індустрія переживає один з найбільших дефіцитів напівпровідникової продукції за останні десятиліття. Зростаюча популярність Chia Coin може викликати ще й дефіцит жорстких дисків.

На початку квітня вартість ринку криптовалюта досягла позначки 2,04 трильйона доларів. Рекордного значення вдалося досягти завдяки зростанню вартості біткоіни.

Банк Англії розгляне питання щодо «бріткойна» – цифровий валюти, яка підтримується центральним банком. Рішення прийняв міністр фінансів Великобританії Ріші Сунак.

Друга за капіталізацією криптовалюта Ethereum встановила рекорд вартості в 2713 доларів. на тлі повідомлень про плани Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) випустити дворічні цифрові облігації на 100 млн євро в мережі блокчейна Ethereum. За добу криптовалюта подорожчала на 2,52%.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня