Зв'язок з нами

СВІТ

В ОПЕК попередили про ризики для нафтових ринків на початку року

В ОПЕК попередили про ризики для нафтових ринків на початку року

В ОПЕК попередили про ризики для нафтових ринків на початку року

Численні загрози падіння нафтових ринків у першій половині 2021 року продовжують зберігатися, незважаючи на наявність низки «обнадійливих сигналів».

«Ми тільки починаємо відходити від глибокого скорочення інвестицій в минулому році, величезних втрат робочих місць і найгіршого в історії скорочення попиту на сиру нафту», – заявив генеральний секретар Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК) Мухаммед Баркіндо на відкритті в неділю, 3 січня, засідання технічного комітету ОПЕК+ в форматі відеоконференції.

Він також нагадав, що у цілій низці країн продовжують зберігатися «обмеження на соціальну та економічну активність». Крім того, певні побоювання викликає нова мутація коронавірусу, додав генсек ОПЕК.

У другій половині 2021 року має відбутися відновлення економіки «з потенціалом зростання». Проте пройде кілька років, перш ніж сфери, пов’язані з туризмом і дозвіллям відновляться до предпандемійних показників, попередив він.

Раніше на тлі суперечностей між нафтовидобувними країнами з питання про необхідність продовження рекордних скорочень видобутку, почали знижуватися ціни на нафту.

Пізніше країни ОПЕК + домовилися про збільшення видобутку нафти в наступному році. Протягом двох років – до квітня 2022 року норму будуть збільшувати поступово, переглядаючи її щомісяця.

21 грудня ціна на нафту марки Brent впала на 3%. Причина – можливе падіння попиту на нафту через новий штам COVID-19.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня