Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

В ОП відреагували на претензії Китаю щодо Мотор Січі

В ОП відреагували на претензії Китаю щодо Мотор Січі

Фото: СБУ Проблем з Китаєм через Мотор Січ не буде, вважають в ОП

Україна не отримувала серйозних претензій від Китаю за рішенням повернути підприємство в держвласність, каже Жовква.

В Офісі президента заявляють, що Україна не отримувала сильних сигналів від Китаю через рішення націоналізувати підприємство Мотор Січ. Про це розповів заступник голови ОП Ігор Жовква в інтерв’ю lb.ua, опублікованому в п’ятницю, 9 квітня.

“Ми мали реакцію китайської сторони щодо санкцій у справі Мотор Січі. В концентрованому вигляді вона така: це справи китайської приватної компанії. Сильних сигналів від Пекіна, що це обов’язково негативно позначиться на політичних наших відносинах, або на економічних, не було”, – сказав Жовква.

При цьому він не відкидає можливості втрати Україною певних сегментів китайського ринку, оскільки “вона існує завжди з будь-яким партнером”. Жовква каже, що хоча минулого року з Китаєм склалася хороша торгова кон’юнктура, Україні потрібно страхуватися на тлі напружених відносин США з КНР.

“Думаю, ми маємо право поставити питання перед нашими американськими партнерами щодо компенсації тих збитків, яких може зазнати Україна. Водночас я не думаю, що Пекін прагне закрити для нас ринки. Там багато прагматичних людей, які добре вираховують економічні інтереси”, – вважає Жовква.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО від 11 березня про повернення підприємства Мотор Січ у власність держави. У відповідь Китай закликав владу України дотримуватися права та інтересів китайських інвесторів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня