Зв'язок з нами

ГРОШІ

В Офісі президента озвучили власний прогноз щодо зростання економіки цього року

В Офісі президента озвучили власний прогноз щодо зростання економіки цього року

В Офісі президента озвучили власний прогноз щодо зростання економіки цього року

В Офісі президента України очікують, що зростання валового внутрішнього продукту України у 2021 році буде вище 4%. Показники повинні збільшитися завдяки підвищенню внутрішнього споживання домогосподарств, мінімальної і середньої заробітної плати.

Про це розповів радник президента України з питань економіки Олег Устенко в одному з інтерв’ю, повідомляє прес-служба Офісу президента.

«Зростання 4% – це базовий прогноз. Але ми очікуємо, що це зростання буде більшим», – сказав Устенко.

Прогноз МВФ щодо зростання ВВП України на 4% – це менше, ніж закладено в Державному бюджеті на 2021 рік, уточнив експерт.

«У держбюджеті закладено 4,2-4,3% реального зростання. А президент Зеленський говорить про необхідність виходу на зростання від 5% на рік. Тому що саме таке зростання дозволяє ефективно боротися з бідністю», – додав він.

Кредитний ресурс стане доступним, в тому числі завдяки програмі доступного кредитування «5-7-9%», іпотечному кредитуванню і зменшенню облікової ставки НБУ.

«Крім того, позитивний ефект для економіки дадуть інвестиції, додаткові витрати державного бюджету і поліпшення світової кон’юнктури», – пояснив експерт.

Раніше Світовий банк поліпшив прогноз по зростанню валового внутрішнього продукту України в 2021 році. Очікується, що показники виростуть з 3% до 3,8%.

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання ВВП України в 2021 році на рівні 4,0%, тобто українська економіка майже повністю відновиться після падіння в 2020 році на 4,2%.

Міжнародний валютний фонд має намір створити додаткові резервні активи загальним обсягом $ 650 мільярдів з метою полегшення виходу світової економіки з рецесії, пов’язаної з глобальної пандемією COVID-19.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня