Зв'язок з нами

ГРОШІ

В НБУ повідомили, скільки планують перерахувати цього року до держбюджету

В НБУ повідомили, скільки планують перерахувати цього року до держбюджету

В НБУ повідомили, скільки планують перерахувати цього року до держбюджету

У 2021 році Національний банк України перерахує 24,43 млрд гривень прибутку до держбюджету за підсумками минулого року. Підсумкова сума виявилася на 2 мільярди більше очікуваної.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«У 2021 році Національний банк перерахує до державного бюджету 24,43 млрд гривень свого прибутку. Відповідно держава отримає практично на 2 млрд гривень більше, ніж Національний банк очікував, коли надавав у минулому році прогнозну суму для закладання в нинішній бюджет», – розповіла перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

НБУ перерахує кошти відповідно до графіку, узгодженого з Міністерством фінансів.

За підсумками 2020 року прибуток до розподілу Національного банку становить 40,7 млрд гривень. Цю суму традиційно відповідно до Закону України «Про Національний банк України» частково направлять до державного бюджету України, частково – в загальні резерви НБУ.

Прогнозований раніше Національним банком прибуток до перерахування до держбюджету-2021 становив 22,63 млрд гривень. Решта прибутку до розподілу (16,3 млрд гривень) буде спрямована на збільшення загальних резервів центрального банку. Згідно з вимогами Закону України «Про Національний банк України», вона повинна складати 10% від середньорічного обсягу грошово-кредитних зобов’язань Національного банку.

Україна може розраховувати на два транші Міжнародного валютного фонду (МВФ) з огляду на більш тривалого процесу переговорів, розповів глава НБУ Кирило Шевченко.

На сьогодні в Україні немає жодного банку, який був би віднесений Нацбанком до категорії проблемних. При цьому кілька банків виконують не всі нормативи.

Національний банк України прийняв рішення підвищити облікову ставку з 6,5% до 7,5% з 16 квітня цього року. Таким чином, НБУ продовжив цикл підвищення ставок, розпочатий в березні, повідомив на брифінгу голова Нацбанку Кирило Шевченко.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня