Зв'язок з нами

ГРОШІ

В НБУ повідомили, що відбувалося з інфляцією наприкінці 2020-го

В НБУ повідомили, що відбувалося з інфляцією наприкінці 2020-го

В НБУ повідомили, що відбувалося з інфляцією наприкінці 2020-го

У грудні минулого року споживча інфляція прискорилася до 5% у річному вимірі, що відповідає цілям монетарної політики Національного банку. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Загалом упродовж року інфляція переважно перебувала нижче цільового діапазону у 5% ± 1 в. п, який був визначений Основними засадами грошово-кредитної політики Нацбанку на 2020 рік та середньострокову перспективу. За підсумками року вона сягнула центральної точки цільового діапазону.

Низькі темпи зростання цін зумовлювалися негативним впливом пандемії коронавірусу та карантинних обмежень на економічну активність та споживання. Падіння світових цін на енергоносії у першій половині 2020-го, а також зниження попиту на непершочергові товари і послуги підтримували низький рівень інфляції – пояснюють в НБУ.

А у грудні відновлення світової економіки, подальше збільшення внутрішнього споживчого попиту та зростання цін на енергоносії та окремі продукти харчування формували проінфляційний тиск. Водночас інфляцію й надалі стримувало звуження попиту з боку населення на окремі послуги та непродовольчі товари.

Ми писали також, що першою пам’ятною монетою, випущеною цього року Нацбанком, стане «Агатангел Кримський» номіналом 2 грн.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня