Зв'язок з нами

ГРОШІ

В Міненерго назвали негативні наслідки держрегулювання цін на паливо

В Міненерго назвали негативні наслідки держрегулювання цін на паливо

В Міненерго назвали негативні наслідки держрегулювання цін на паливо

Заступник міністра енергетики Максим Немчінов розповів про негативні наслідки держрегулювання цін на бензин і дизельне паливо. У Мінекономіки та Антимонопольного комітету є достатньо повноважень і важелів впливу на ринок моторних палив і контролю ситуації на ньому, щоб не допускати антиконкурентних дій учасників.

Про це заступник міністра енергетики Максим Немчінов розповів в інтерв’ю «Інтерфакс- Україна».

«Міністерство енергетики не має наміру ініціювати впровадження держрегулювання цін на бензин і дизельне паливо. Це призведе до негативних наслідків для ринку», – зазначив Немчинов.

За словами заступника міністра, держрегулювання загрожує погіршенням ситуації на ринку:

  • обмеженням конкуренції на ринку
  • збільшенням тіньового сегмента
  • підвищенням цін нафтотрейдерами в якості страховки для компенсації підвищення цін у разі їх значних коливань
  • обмеженням продажу нафтопродуктів за готівку
  • переходом на талонну систему

Міненерго завершує розробку Концепції розвитку газо- і нафтопереробної промисловості та Концепції розвитку ринку нафтопродуктів і газових палив України до 2025 року, додав Немчінов.

Обидві концепції припускають створення системної галузевої політики, фіскальних і регуляторних умов відновлення і підвищення ефективності роботи галузевих підприємств.

«Один з ключових моментів Концепцій – ми націлені на збільшення частки українських нафтопродуктів належної якості на ринку і зниження його залежності від імпортних поставок», – підкреслив заступник міністра.

У міністерстві продовжують роботу з підготовки проекту урядової постанови про моніторинг якості і цін нафтопродуктів і зрідженого газу, спрямованого на забезпечення належного рівня їх якості, відповідності ціни та безпеки.

Моніторинг дозволить отримати механізм прозорого формування ринкових цін, а також стане дієвим інструментом в руках Антимонопольного Комітету України для онлайн-моніторингу ринку та своєчасного виявлення порушень законодавства на ньому, пояснив Немчинов.

Раніше повідомлялося, що в Україні будуть публікувати результати перевірок якості палива. Всі підрозділи Держекоінспекції в тестовому режимі працюють з системою оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик.

2-5 квітня великі мережі АЗС знизили ціни на бензини. Трейдери пішли на таку добровільну коригування цін перед підписанням меморандуму з урядом.

Міненерго пропонує встановити нульову ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю для установок, що використовують біопаливо.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня