Зв'язок з нами

СВІТ

В Йорданії заарештували верхівку заколотників проти короля

В Йорданії заарештували верхівку заколотників проти короля

В Йорданії заарештували верхівку заколотників проти короля

Влада Йорданії заарештували 20 керівників змови з метою повалення короля. Серед них зведений брат монарха принц Хамза, колишня королева, міністр і вожді племен.

Як пише The Washington Post з посиланням на джерело в розвідці, влада Йорданії вважає, що змова мала «іноземну підтримку» і що в ній брали участь родичі короля, лідери йорданських племен і політичної еліти країни. Серед заарештованих – член королівської сім’ї Шериф Хасан бен Заїд і колишній міністр фінансів Басем Авадалла.

Ймовірно, метою змовників було повалення короля Абдаллу з метою посадити на трон його зведеного брата – колишнього наслідного принца Йорданії Хамзу бен Хусейна. Це син попереднього короля Йорданії Хусейна, який був його улюбленцем. Коли в 1999 році король Хусейн помер, на престол зійшов його старший син від другого шлюбу, нинішній король Абдалла. Він вибрав принца Хамзу своїм наслідним принцом. Але в 2004 році король Абдалла передумав і позбавив зведеного брата цього статусу, зробивши спадкоємцем свого власного сина принца Хусейна. З тих пір відносини короля Абдалли і принца Хамзи були зіпсовані.

При цьому принц Хамза користується популярністю в Йорданії, зокрема, серед місцевих племен. Зараз за рішенням властей він поміщений під домашній арешт, як і його мати, колишня королева Йорданії Нур. Принца могли взяти під домашній арешт після його візиту до лідерів племен, які висловили йому підтримку.

Сам принц через адвоката передав журналістам відео, в якому відкинув звинувачення, що брав участь у змові проти короля. Але назвав причиною свого домашнього арешту то, що він бував на зустрічах, де критикували короля і уряд. Хамза приєднався до цієї критики, вказавши на «корупцію і некомпетентність, яка переважала в державному управлінні протягом останніх 15-20 років». «Дійшло до того, що ніхто не може висловлювати свою думку про що-небудь, не піддаючись знущанням, арешту, переслідування і загрозам», – заявив принц.

Раніше повідомлялося, що до військового перевороту у М’янмі може бути причетною Росія.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня