Зв'язок з нами

СВІТ

В Ізраїлі створили нову коаліцію: що буде з урядом Нетаньягу

В Ізраїлі створили нову коаліцію: що буде з урядом Нетаньягу

В Ізраїлі створили нову коаліцію: що буде з урядом Нетаньягу

В Ізраїлі лідер опозиційної партії «Єш атід» («Є майбутнє») Яір Лапід повідомив президенту країни Реувену Рівліну, що зміг сформувати владну коаліцію.

Про її створення стало відомо пізно ввечері 2 червня, незадовго до півночі, коли минав граничний термін, відведений на переговори, пише «Радіо Свобода».

Зазначається, що міжпартійні консультації тривали кілька тижнів. У результаті Лапід оголосив, що створить коаліцію за участю невеликої арабської партії РААМ («Об’єднаний арабський список»).

Агенція DPA в зв’язку з оголошеним рішенням зазначає, що в Ізраїлі «завершується довга ера перебування на посаді прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу».

Як очікується, новий кабінет міністрів буде приведений до присяги 14 червня, його очолить лідер ультраправої партії «Яміна» Нафталі Бенет. Reuters називає його мільйонером, який досяг успіху в сфері технологій і мріє анексувати більшу частину окупованого Західного берега. Створення Палестинської держави Бенет охарактеризував як «самогубство для Ізраїлю», пов’язавши позицію із заходами безпеки.

«Яміна» і «Єш атід» домовилися про ротацію посади прем’єра. Перші два роки її обійматиме Бенет, потім посада перейде до Лапіда, який до цього часу очолюватиме МЗС Ізраїлю.

Нагадаємо, раніше лідер ізраїльської партії «Нові праві» Нафталі Беннет оголосив про початок формування нового уряду без партії прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху. За його словами, він докладе всіх зусиль, щоб сформувати кабінет з Яїром Лапідом і його політсилою «Еш Атід».

Беннет пояснив, що прийняв таке рішення, оскільки не бачить реальної можливості формування коаліції з партією Нетаньяху «Лікуд» та іншими правими силами.

Як відомо, в кінці березня в Ізраїлі пройшли четверті за два роки парламентські вибори.За підсумками голосування, Нетаньяху не отримав більшість в Кнесеті.

Парламент розпустили через відсутність затвердженого державного бюджету. Після того, як 21 грудня Кнесет відхилив компроміс, який дозволяє відкласти прийняття бюджету, у депутатів було менше доби для того, щоб провести законопроект про розпуск Кнесету.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня